První soutěžní den obstarala na karlovarských kurtech od 14 hodin kvalifikace. „Té se zúčastnilo patnáct dvojic, které bojovaly o šest postupových míst do hlavní soutěže,“ vracel se zpět ke kvalifikačním bojům za VK Karlovy Vary Michal Mazůrek.

Kvalifikační boje se odehrály na třech kurtech a na chvilku je zbrzdil déšť. „Okolo páté hodiny nás na chvíli zastavil déšť, ale v půl sedmé odpoledne bylo dobojováno,“ prozradil neočekávanou vsuvku Mazůrek.

Druhý hrací den odstartoval již v 9 hodin, kdy byla na programu hlavní soutěž. „Hrálo se ve čtyřech skupinách po čtyřech dvojicích. Následně první dva páry ze skupin postoupily do závěrečného pavouka,“ připomněl Mazůrek hrací systém hlavní soutěže.

Vítězkami Českého poháru juniorek se stala sesterská dvojice Radka Veselá a Lenka Veselá. „Pro mnohé to bylo překvapením, jelikož tento pár postoupil ze sobotní kvalifikace,“ upozornil na velké překvapení Mazůrek.

Druhé místo pak braly Rozálie Mrázová s Lindou Francovou. Neztratily se však ani juniorky v trikotu VK Karlovy Vary. „Velkým úspěchem a také překvapením je 3. místo naší dvojice Markéty Mazůrkové a Terezy Košinárové,“ pochvaloval si velký úspěch karlovarského klubu Mazůrek.

„Všechny týmy se postaraly o parádní výkony v hlavní soutěži i v kvalifikaci. Počasí nám přálo, jen s menší přeprškou, ale náladu to nezkazilo,“ dodal závěrem Michal Mazůrek.