„I pro mě je to velké překvapení,“ usmívala se 25letá házenkářka, když po turnaji O štít města Chebu zůstala v nominaci. „Jako malá házenkářka jsem snila o tom, že budu reprezentovat, účastnit se mistrovství světa. Ale jako brankářka, po změně na pivota jsem takové ambice neměla,“ přiznala se Katka Dresslerová. (na snímku)

Od interligové premiéry ušla pořádný kus cesty. „Za hodně vděčím manželům Škvařilovým z HC Plzeň, kde jsem v osmi letech začínala a došla až do žen,“ vyznala se v medailonku na webu svého současného klubu Házená Lázně Kynžvart.

Plzeňská rodačka Dominika Zachová (č. 88) bude patřit na MS v Dánsku k nejzkušenějším českým hráčkám. Po dvou letech v německém Thüringeru se vrátila zpátky do Mostu.
Zachová. Jak se z benjamínka stala jedna z opor házenkářské reprezentace

A právě výkony v klubu ze Slavkovského lesa si řekla o nominaci do reprezentace, ale předtím se mnohé změnilo. Ještě v Plzni posunuli Dresslerovou z branky na pivota, pak si vyzkoušela angažmá v německém TS Herzogenaurach, městě, kde sídlí firmy Adidas a Puma.

A tam si jí také vyhlédli po postupu do MOL ligy funkcionáři Kynžvartu, s nímž si už loni zahrála evropský pohár a teď zkouší ještě vyšší level.

V říjnu měla za národní tým premiéru v kvalifikačních zápasech o Euro 2024 a nyní už se chystá v dějišti světového šampionátu.

„Každou takovou zkušenost si užívám. Výjimkou nebyl ani turnaj v Chebu, kde hrajeme domácí zápasy a v byla tam spousta našich fanoušků. To byl neuvěřitelný zážitek,“ rozplývala se. Další zážitek jí čeká v Dánsku, kdy český tým nastoupí na úvod proti Kongu.

„Mám to těžké, protože nepatřím mezi urostlé pivotky. Snažím se to kompenzovat jinak, abych z nevýhody udělala svoje plus,“ vyprávěla Dresslerová.

V reprezentaci má parťačku z klubu brankářku Sabrinu Novotnou, s Markétou Jeřábkovou a Dominikou Zachovou se zná z HC Plzeň.

„Všechny holky mně pomáhají jak můžou,“ dodala s nadšením v hlase.