Po vyřazení v poháru CEV, ve kterém museli svěřenci karlovarského trenéra Petra Broma skousnout dvě prohry s Perugií, a tím i vyřazení, neuspěli karlovarští hráči ani na palubovce rumunské Galati.

Tam se představili v rámci prvního kola Vyzývacího poháru volejbalistů. Hráči z města minerálních pramenů sice vstoupili do utkání velmi dobře, když ovládli první set, který vyhráli v poměru 25:21, ale pak domácí přitlačili na volejbalové struně, když druhou a třetí sadu vyhráli rozdílem šesti, respektive pěti bodů.

Ve čtvrté sice dokázali rumunskému celku Karlovaráci čtyřiatřicet minut vzdorovat, ale nakonec ji ztratili v poměru 26:28. Úvodní zápas Vyzývacího poháru, který rozhodovali arbitři Kutsulas z Řecka a Demirdelen z Turecka, prohrálo Karlovarsko za 111 minut.

I přesto naděje na postup stále žije. O ten budou bojovat hráči VK ČEZ Karlovarsko v domácím prostředí, tedy v hale pro míčové sporty u KV Areny, a to v rámci odvetného duelu, který bude na programu za dva týdny, přesněji 16. prosince.

Challenge cup, 1. kolo:
Galati (Rumunsko.) – Karlovarsko (Česko) 3:1 (-21, 19, 20, 26). Rozhodčí: Kutsulas (Řecko, Demirdelen (Turecko). Čas: 111 minut. VK ČEZ Karlovarsko: Sukuba 11, Bartoš 2, Planinc, Szczerbaniuk 6, Džavoronok 17, Kriško 13, libero Pfeffer – Janků 4, Eriksson, Málek 5. Trenér: Petr Brom.