První ukořistila v Peci pod Sněžkou, kde vyvrcholily 30. srpna boje o medaile na mistrovství Evropské unie mládeže do 14 let. Tam chodovská šachistka opanovala kategorii dívek do 10 let, když druhou zlatou medaili pro Česko přidal Bruno Topenčík v kategorii chlapců do 12 let.

Neztratil se však ani další reprezentant ŠK Spartak Chodov Lukáš Zrůst, který v kategorii H10 skončil na 8. místě. Druhý zářijový víkend pak zamířily šachové naděje Chodova do Harrachova, kde bylo na programu Mistrovství České republiky mládeže 2022 v rapid šachu.

close Nikola Kůsová. info Zdroj: ŠK Spartak Chodov zoom_in Nikola Kůsová. Tam přepsala Kůsová šachovou historii, když pro svůj klub, ale i Karlovarský kraj získala historicky první titul mistryně České republiky v rapid šachu. První hrací den uhrála plný počet bodů, tedy šest, k tomu pak druhý den přidala další dva z tří možných.

Druhým zástupcem byl Lukáš Zrůst, který se po celou dobu turnaje pohyboval uprostřed pole a mistrovství ukončil na 22. místě.