Sedmadvacetiletý, sto devadesát sedm centimetrů vysoký hráč svými výkony napomohl během uplynulého víkendu k důležitým výhrám na palubovce Zlína a Beskyd, nejen o tom jsme si s volejbalistou ze země tulipánů povídali.

Máte za sebou velmi náročný trip, ve kterém jste tvrdili roli favorita, když jste dosáhli na dvě vítězství. Jak moc jsou tyto výhry pro vás důležité?

Je vždy důležité, abyste vyhráli i zápasy, ve kterých jste jasným favoritem. Od té doby, co jsem tady, jsem často viděl, že favorit ztratil nějaké body nebo zaznamenal nějakou ztrátu, takže těch šest bodů je pro nás tedy velmi důležitých.

Vraťme se k prvnímu duelu s posledním Zlínem. Jak byla tato výhra náročná, když domácí vesměs neměli co ztratit, ba naopak, mohli jen získat, a navíc trenér Novák nebyl s některými výkony hráčů spokojený?

Ve Zlíně jsme sice nepředvedli nejlepší týmový výkon, přesto jsme vyhráli. Samozřejmě vždy chcete hrát co nejlépe, ale někdy je to těžší. Důležitější však je, že jsme vyhráli bez ztráty setu.

To Beskydy, kterým patří deváté místo, sice volejbalově kousaly, ale vy jste právě dobrou týmovou hrou dokázali i tento duel dovést do úspěšného konce…

Proti Beskydům to bylo z naší strany podstatně lepší. Soupeř byl lepší než Zlín, i přesto byl zápas pro nás jednodušší, protože jsme hráli lépe. Myslím si, že také hráči dobře reagovali na výtky trenéra po utkání ve Zlíně, což je tedy pozitivní věc.

Tím jste se na necelé dva dny vyšvihli do čela základní části. Byla to pro vás po náročném cestování taková odměna?

Když jsem sem do Karlovarska přišel, tak se tým pohyboval v tabulce někde na šestém místě, měl však o několik zápasů odehráno méně. Poté jsme však v následujících utkáních vyhráli a vytáhli se na první místo, což určitě potěší. Určitě ale nejsem ještě spokojený, jelikož před námi je ještě spousta náročných a důležitých zápasů, na které se musíme soustředit.

Před sebou máte první z důležitých soubojů, budete hostit českobudějovický Jihostroj. Co bude důležité v této bitvě, abyste mohli pomýšlet na vítězství?

Důležité bude, abychom udrželi naši hru a hráli agresivně, abychom mohli hrát dobře na bloku a obraně. Pokud to dokážeme, věřím, že uspějeme.

Na oddych však nebude žádný čas, hned druhý den zamíříte pro změnu do Příbrami…

Z těchto dvojutkání je vždy cíl získat šest bodů, nebude to však snadné, budeme muset opět předvést v obou duelech dobrý výkon, abychom mohli pomýšlet na dvě výhry.