Na stupni vítězů v Evropském poháru žen doplnila Francouzky Audrey Merleovou, která brala vítězný triumf, a Leonie Periaultovou, ta skončila třetí, stříbrná Němka Sieburgerová. Evropský pohár mužů přinesl běžecké drama a strhující finiš Franzouce Auréliena Lebruna, který v posledním 2,5kilometrovém okruhu nechal za zády Nora Jorgena Gundersena a Australana Matthewa Bakera.

Nedělní program Evropského poháru zahájily v 10.00 hodin ženy. Na mole na koupališti Rolava se jich sešlo 24. Tři okruhy plavání rozdělily startovní pole na tři skupiny v čele s favoritkami z Francie a Itálie.

Druhou skupinu plavkyň táhla Češka Jitka Šimáková a dobrou výchozí pozici pro cyklistiku si vytvořila také Jana Machačová. Náročné cyklistické okruhy startovní pole rozdrobily. Na čele do posledního okruhu vjížděla Audrey Merleová a za ní pětice pronásledovatelek, které včetně Machačové vzorně spolupracovaly.

Na běžeckých tratích podél lázeňských kolonád uprostřed Karlových Varů si Merleová svoji pozici upevňovala v každém kole. Strhující nástup Francouzky soupeřky v běhu zlikvidovat nedokázaly a její náskok na stříbrnou Němkou Sieburgerovou byl v cíli 2:15 minut a na bronzovou Periaultovou 3:17 minut.

České barvy po odstoupení Jitky Šimákové v jednom z cyklistických kol hájilo duo Machačová, Švadlenková. Jana Machačová své 7. místo na Evropském poháru žen v Karlových Varech komentovala slovy: „Povedlo se mi plavání, udržela jsem se s vedoucími závodnicemi. Holky v mojí skupině na kole dobře spolupracovaly. Trať byla opravdu hodně těžká. Běh se mi také povedl a jsem spokojená." Pavlína Švadlenková pak dokončila závod na 16. místě a také ona posbírala body do celkového hodnocení EP.

Odpolední triatlonové drama se odehrálo v podání mužské kategorie, čítající 48 závodníků. Po plaveckém úseku jasně vedl Nor Jorgen Gundersen.  Cyklistickou část absolvovali s přehledným náskokem ve trojici s Jonasem Breinlingerem a Janem Volárem. Podobně jako ženy také jejich mužské triatlonové protějšky si musely poradit se sedmi 21% stoupáními na Zámecký vrch. V kulisách lázeňských kolonád se v čele pohybovala trojice Gundersen, Breinlinger a Volár.

V roli běžecké stíhačky se za nimi vydal Matthew Baker, ukrajující až minutu na jednom okruhu. Před hotelem Thermal bylo o vítězství v podání francouzského triatlonisty Auréliena Lebruna rozhodnuto. Jan Volár neuhájil bronzový stupínek pod běžeckým náporem Australana Bakera a závod dokončil na čtvrté příčce. V Top dvacítce z českých triatlonistů bodovali také František Kubínek (17.) a František Linduška (19.)