Triatlonový víkend v největších českých lázních tradičně otevřely děti. Witte Automotive Baby Duathlonu se zúčastnilo více než pět desítek závodníků a závodnic ve věku od 3 do 12 let. Na start se postavily také rodinné štafety.

Od 13.00 hodin bojovali o tituly mistrů republiky žáci a žákyně. Početné startovní listiny a kvalitní výkony prokázaly, že kategorie 8 – 11, 12 – 13 a 14 – 15 let jsou budoucím motorem pro český triatlon.

Víkendový program jubilejního 10. ročníku City Triathlonu pokračoval od 18.00 hodin závodem Open, jehož součástí byl také Český pohár dorostu a juniorů. V kategorii mužů i žen se prosadila nastupující generace.

Na stupních vítězů se objevily nové tváře a nová jména, a to Ondřej Olšar, Vojtěch Sommer, Martin Olšan, Iveta Fairaislová, Jana Brantlová, vedle stálic, jakými je třeba Lenka Fanturová nebo Pavel Paták.

Slavnostní ceremoniál mnohé přesvědčil, že triatlon je sportem skutečně pro všechny. Vyhlášeny byly také výsledky Paratriathlonu v kategorii zrakově postižených a udělena cena fair play paní Haně Horákové v kategorii handicapovaných vozíčkářů.

CIS City Triathlon Karlovy Vary jako každoročně uzavřely tříčlenné firemní, týmové či rodinné štafety.