Také další kolo 1. Národní hokejbalové ligy – západ přineslo hráčům z lázeňského města radost z bodového zisku, když po velkém boji získali bod za remízu a o bonusovém bodu pro Třemošnou rozhodl jediný proměněný nájezd. Premiérový start v 1. lize si připsala Jana Fričová a předvedla více než dobrý výkon. Nakonec se CSKA rozešlo s Třemošnou 2:3 po nájezdech.

Hned na začátku zápasu dostala Třemošná výhodu dvojnásobné přesilové hry, a přestože brankář Bauer dvakrát fantasticky chytil téměř jistý gól, na Stráského střelu do odkryté branky už byl krátký.

Po inkasované brance se domácí hráči snažili aktivní hrou o vyrovnání, ale zároveň museli dávat velký pozor na nebezpečné protiútoky hostů. V závěru třetiny si přesilovou hru zahráli i domácí, ta ale výraznější šanci ke skórování nepřinesla.

Vyrovnání však přišlo hned v úvodu druhé třetiny, kdy si od mantinelu do prostoru mezi kruhy vyběhl nejproduktivnější hráč Varů Bruštík a střelou k tyči překonal Kubeše. Karlovarští mohli jít i do vedení, ale situaci tři na dva řešil Jelínek neúspěšnou střelou. Třemošná si poté během druhé třetiny zahrála několik početních výhod, ve kterých opět musel brankář Bauer předvést několik skvělých zákroků, aby udržel vyrovnané skóre.

O vítězi tak měla rozhodnout závěrečná třetina. V jejím úvodu obdržel hostující Holý trest ve hře za kopnutí protihráče a domácí tak získali výhodu pětiminutové přesilové hry. Tu přetavil ve vedoucí branku již za padesát vteřin Reiser, který po Jelínkem vyhraném vhazování prostřelil Kubeše dělovkou od modré čáry. O zbytek přesilové hry se domácí připravili faulem. Po skončení pětiminutového trestu se hosté nadechli k velkému náporu, ale brankář Bauer s podporou svých spoluhráčů dlouho odolával.

Třemošná svůj tlak ještě vystupňovala v další početní výhodě, ale i tu se podařilo domácím úspěšně ubránit. Hosté se však nakonec krátce po jejím skončení přece jen prosadili, když Toman nadvakrát dostal balón za brankovou čáru. V závěru utkání měla obě mužstva výhodu přesilové hry, ale ani jeden z týmů ji nedokázal využít a rozhodnout. Blíže ke vstřelení gólu však měli hosté, když po jedné ze střel zachránila Vary spojnice tyčky a břevna.
O vítězi tak rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšný jen hostující Stráský, díky kterému si bonusový bod připsala Třemošná.
„S bodem jsme s ohledem na průběh utkání spokojeni. Pro zranění a pracovní povinnosti jsme hráli v hodně kombinované sestavě, ale všichni ze sebe vydali maximum a zejména brankář Bauer byl opět velkou jistotou. A nemohu opomenout výkon Jany Fričové, která si při své premiéře v 1. lize vedla velmi dobře, “ řekl po utkání trenér CSKA Jan Keprta.

SK HBC CSKA Karlovy Vary – TJ Tatran Třemošná 2:3 sn
Branky: 16. Bruštík (Urbele), 33. Reiser (Jelínek) – 3. Stáský (Rippl, Holý), 41. Toman (Procházka), rozhodující nájezd Stráský. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1. Střely: 33:38. Diváků: 46. Vyloučení: 11:13. Přesilovky: 6:7. Využití: 1:1. Rozhodčí: Koskuba, Plachý.
CSKA: Bauer Fr. – Fričová, Lukesle, Reiser, Šlár – Urbele, Bruštík, Hluchý, Divíšek, Jelínek, Klement.
Třemošná: Kubeš – Vodrážka, Rozsypal, Čech, Dobrý – Stráský, Procházka, Ježek, Holý, Rippl, Chvojka, Žižka, Veteška, Toman.
Příští víkend hrají hráči CSKA opět na domácím hřišti v Bohaticích, když v neděli 13. listopadu přivítají od 14 hodin TJ Snack Dobřany.