Po vlažném vstupu do utkání sice mocně Karlovaráci dotahovali, ale vyrovnat se jim již nepodařilo a soupeři z Mostu tak podlehli rozdílem jedné branky.

HBC Pento Most B 5
SK HBC CSKA K. Vary 4

Domácí vstoupili do utkání aktivně a zaslouženě šli brzy do vedení. Po závaru před hostující brankou se k míčku dostal Karpíšek a střelou pod břevno otevřel skóre. Po chvíli dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou rychle proměnil ve druhý gól Málek, který zachytil vyhození hostů a ranou z mezikruží překonal Rojka. Poté se ke slovu dostalo i CSKA. Jelínek vyhrál čistě buly na Reisera, který vymetl pravý horní roh Solarovy branky. Karlovy Vary navíc vzápětí hrály přesilovou hru a byly blízko vyrovnání, ale Jelínek po Šlárově přihrávce minul. Místo vyrovnání tak přišla další branka Mostu, když se k volnému míčku na modré čáře dostal Richter, jehož střela skončila až za Rojkovými zády.

Mosteckým vyšel i nástup do druhé třetiny. Již 44 vteřin po vhazování překonal Rojka Voženílek a zvýšil již na tříbrankový rozdíl. Karlovarští pak hráli čtyři minuty v početní výhodě, ale nevytvořili si výraznější šanci ke vstřelení branky. Skórovat se naopak podařilo domácím, kteří dvanáct vteřin po návratu hráče z trestné lavice zvýšili Richterem na 5:1. Snížit mohl vzápětí v další přesilovce Bruštík, ale v těžké pozici netrefil míček ze vzduchu. Prosadil se až Šlár v závěru třetiny, který od modré čáry překonal přemisťujícího se brankáře.

Do závěrečné části tak šli domácí s pohodlným tříbrankovým vedením. Hráči CSKA však rozhodně nic nevzdali a Mostu od zahájení třetí třetiny zle zatápěli. Dlouho se jim však nedařilo prosadit se střelecky. To změnila až další početní výhoda, ve které se přesnou střelou z kruhu prosadil podruhé v utkání kapitán hostů Šlár. Stejný hráč stál na konci pohledné kombinace Bruštíka a Jakuba Friče, po které mu pouze stačilo nadzvednout míček přes beton brankáře Solara.

Tři minuty před koncem utkání tak hosté snížili na rozdíl jediné branky a sahali po vyrovnání. Jejich závěrečný tlak ještě zvýšila další přesilová hra, ale domácí s vypětím všech sil odolali. Na konečném výsledku nic nezměnila ani krátká power play Karlových Varů v samotném závěru.

„Na začátku utkání nás domácí přehrávali, ale v průběhu zápasu jsme hru vyrovnali a na konci jsme již měli více ze hry my. Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat,“ stručně zhodnotil utkání střelec utkání a kapitán CSKA Josef Šlár.

Branky a nahrávky: 2. Karpíšek (Faltín), 4. Málek PP, 12. Richter, 16. Voženílek (Lipert), 24. Richter (Karpíšek, Lucák) – 8. Reiser (Jelínek), 29. Šlár (Frič Jakub), 41. Šlár (Bruštík, Frič Jakub), 43. Šlár (Frič Jakub, Bruštík). Třetiny: 3:1, 2:1, 0:2 Střely: 33:31. Vyloučení: 7:1 Přesilovky: 1:7 Využití: 1:1 Rozhodčí: Koskuba, Florián. Diváci: 33.

Most: Solar – Lucák, Faltín, Drenčko, Richter, Tomášek, Málek – Pomahač, Nerad, Šimek, Karpíšek, Pohl, Lipert, Voženílek, Gremlica.
CSKA: Rojko – Reiser, Šlár, Horváth, Gerát – Lukesle, Jelínek, Urbele, Polák, Bruštík, Frič Jakub, Kliment, Kantner, Kemr.

Tento víkend čekají hráče Varů hned dvě utkání. V sobotu 13. listopadu hostí od 13.00 hodin Ďábly Praha a v neděli 14. listopadu přivítají na hřišti v Bohaticích od 10.00 hodin pražské Kovo.

Pavel Divíšek