Nové Strašecí – CSKA Karlovy Vary 3:5
Nové Strašecí šlo hned v úvodu utkání do vedení, když Kmeť dorážkou Zemanovy střely využil první přesilovou hru zápasu. Povzbuzení domácí potom pokračovali ve své hře plné pohybu a napadání, díky které se Karlovarští dlouho nemohli dostat do hry. Střelec úvodní branky se navíc dokázal prosadit ještě jednou, když po přečíslení zamířil přesně k levé tyčce. Za Karlovy Vary odpověděl exkluzivní dělovkou od červené čáry Reiser, ta však pro postavení mimo hru nebyla uznána. CSKA si tak do druhé třetiny neslo dvoubrankové manko. Nové Strašecí navíc dokázalo držet nastavené tempo i na začátku prostřední části a podařilo se mu přidat další branku. Čadek vyběhl zpoza branky a střelou k bližší tyčce překonal Bauera.

Ten poté přenechal své místo Novákovi. Až za stavu 0:3 vyrovnali hráči Varů hru a brzy začali stahovat i brankové manko. Šance Klementa a Jana Friče ještě zůstaly nevyužity. K velkému obratu zavelel až Jakub Frič, který střelou z mezikruží nad lapačku snížil. Krátce nato vystřelil od modré čáry Lukesle a Bruštík velmi snadno doklepl odražený míček za brankovou čáru. Ani ne za minutu se po dlouhém lobu za obranu dostal do samostatného úniku Jakub Frič a znovu uspěl se střelou nad Dvořákovu lapačku. CSKA poté dostalo výhodu přesilové hry. Obrovskou šanci si v ní vytvořil domácí Tóth, který však s blafákem na Nováka nevyzrál.

Naopak na druhé straně dokonal, po Barthově nahrávce, velký obrat Jan Frič. Domácí ztráta tříbrankového vedení citelně zasáhla. V závěrečné třetině se bojovalo o každý kousek hřiště. Na obou stranách přibývalo vyloučených, ale ani početní výhody nevedly ke změně skóre. V samém závěru, výrazně rozkouskovaném mnoha vyloučeními, si vzali domácí oddychový čas a došlo na hru bez brankáře. Ta však domácím k vyrovnání nepomohla, a naopak karlovarský Kantner střelou do prázdné branky sedm vteřin před koncem uzavřel skóre.

„Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a celá první třetina nebyla z naší strany dobrá. Hru jsme zlepšili až za stavu 3:0 pro domácí. Hráči začali plnit to, co jsme si řekli a hned jsme byli odměněni brankami, díky kterým jsme otočili výsledek a dovedli zápas do vítězného konce," shrnul utkání trenér CSKA Jan Keprta.

Branky: 3. Kmeť (Zeman), 9. Kmeť (Zeman), 19. Čadek – 24. Frič Jakub (Bruštík, Kantner), 26. Bruštík (Lukesle, Frič Jakub), 27. Frič Jakub (Reiser, Bruštík), 28. Frič Jan (Barth, Šlár), 45. Kantner. Třetiny: 2:0, 1:4, 0:1. Střely: 39:42. Diváků: 85. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Rozhodčí: Koskuba, Šulo.
CSKA: Bauer Fr. (19. Novák) – Lukesle, Kliment, Reiser, Šlár, Divíšek – Barth, Martinovský, Frič Jan, Kantner, Bruštík, Frič Jakub, Klement, Sus, Vrbas.
V dalším kole hraném v neděli 12. října přivítají hráči CSKA od 11 hodin doma Jindřichův Hradec.