PAVEL DIVÍŠEK

Infarktový konec utkání připravili ve 13. kole 1. Národní hokejbalové ligy, skupiny západ hráči Karlových Varů svým příznivcům, když rozhodující branka padla prakticky až se závěrečným hvizdem, po kterém slavili Karlovaráci těsné vítězství nad týmem Dobřan 5:4.

SK HBC CSKA Karlovy Vary 5
TJ Snack Dobřany 4


Ze začátku utkání měli více ze hry domácí hráči, ale bez výraznějších šancí ke skórování. Dobřanští vážněji ohrozili branku až při přesilové hře, ale brankáře Nováka překonat nedokázali. Skóre otevřel domácí útočník Jan Frič, který v přesilové hře po vyhraném vhazování vymetl horní roh branky. Karlovarští navíc přidali ještě jednu branku, když se při signalizované výhodě vteřinu před koncem třetiny prosadil střelou mezi betony Bruštík.
Ve druhé třetině nejprve vstřelil domácí Jan Frič svou druhou branku v utkání, když úspěšně dorazil svou vlastní střelu, a poslal CSKA do tříbrankového vedení. Chvíli nato však překvapil brankáře Nováka dalekonosnou střelou Pokorný a snížil. Hosté vycítili příležitost a zvýšili svou aktivitu. Odměnou jim byla branka Půty, který po jednom z dobřanských útoků využil zmatků v domácí obraně a snížil na rozdíl jediné branky. Stejný hráč navíc v závěru druhé třetiny vybojoval míček a pokusil se ho přihrát na nabíhajícího spoluhráče, avšak míček skončil po teči domácího obránce za zády bezmocného Nováka.

Do závěrečné třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Karlovarští však hned na jejím začátku hráli další početní výhodu a bleskově ji využili. Lukesleho střelu od modré čáry tečoval před Lokajíčkem Martinovský a vrátil domácím vedení. Hosté ale dokázali znovu odpovědět.
Do samostatného úniku se dostal Veselý a střelou nad lapačku vyrovnal. Vzápětí se na druhé straně prokličkoval před Lokajíčka Sucharda, ale svůj blafák nedotáhl. Přes několik dalších šancí na obou stranách zůstalo skóre téměř až do úplného závěru vyrovnané.

Když se pět vteřin před koncem vhazovalo ve středním pásmu, tak již nikdo nečekal, že se skóre ještě změní. Potom ale míček doputoval k obránci Lukeslemu, který svou dělovkou téměř z půlky vystřelil domácím tři body. Na časomíře v tu chvíli svítil čas 44:59.
„Se třemi body jsem maximálně spokojen, ale s průběhem zápasu již ne. V závěru druhé třetiny jsme během pár minut přišli o tříbrankové vedení a to se nám nesmí stávat. Stejně tak prohospodaření vedení ve třetí třetině nás mohlo velmi mrzet, ale šťastná branka prakticky se sirénou rozhodla o našem vítězství,“ hodnotil utkání trenér Jan Keprta.

Branky a nahrávky: 11. Frič Jan (Jelínek) PP, 15. Bruštík PP, 23. Frič Jan (Jelínek), 32. Martinovský (Lukesle) PP, 45. Lukesle – 25. Pokorný (Pancurák), 29. Půta (Pokorný, Veselý), 30. Půta (Šlehofer), 36. Veselý (Půta). Třetiny: 2:0, 1:3, 2:1. Vyloučení: 2:4. Přesilovky: 3:1. Využití: 3:0. Rozhodčí: Barna, Pečený. Střely: 47:27. Diváci: 25.

CSKA: Novák – Lukesle, Divíšek, Reiser, Hluchý – Klement, Jelínek, Frič Jan, Sucharda, Bruštík, Martinovský, Formánek.
Dobřany: Lokajíček – Kolařík, Šlehofer st., Pancurák, Štulc – Pokorný, Veselý, Půta, Procházka, Kunzmann, Šlehofer ml., Voves, Pokorný.
O víkendu uzavřou hráči CSKA podzimní část sezony dvěma zápasy. V sobotu 19. listopadu hostí od 14.00 hodin Suchdol nad Lužnicí a v neděli 20. listopadu od 14.00 hodin přivítají Hostivař.