CYKLISTICKÁ ESA

Úspěšní čeští cyklisté Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a Jan Hirt budou patřit mezi hvězdy společného mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018.

Chybět by neměla ani další esa Jan Bárta nebo poslední slovenský šampion silničního závodu Juraj Sagan. S největší pravděpodobností přijede i jeho bratr Peter Sagan, šoumen světové cyklistiky.

Česká a slovenská elita se ukáže již zítra, tedy ve čtvrtek 21. června, při časovce v Karlových Varech. O víkendu 23. a 24. června se pak v Plzni a okolí pojedou silniční závody. „Cyklistika je v Česku velmi populární a v Plzni a Karlových Varech jsou skvělí sportovní fanoušci. Proto věříme, že závodníky přijde podpořit co nejvíc lidí a vytvoří atmosféru, na kterou budou sportovci dlouho vzpomínat,“ s úsměvem podotkla k svátku cyklistiky Michaela Kreuzigerová, ředitelka šampionátu. „Mít na dosah ruky hvězdy světové cyklistiky a vidět je v plném výkonu je úžasný zážitek. Navíc připravujeme doprovodný program se zábavou pro celou rodinu,“ dodala Kreuzigerová.

KARLOVY VARY

Společný šampionát nabídne i časovky všech kategorií ve čtvrtek 21. června v Karlových Varech. Na zajímavé trati se představí i šestinásobný český šampion v časovce Jan Bárta. Předjezdcem bude nejúspěšnější paralympijský cyklista historie, šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa a také ambasador šampionátu Jiří Ježek. Na dvacetikilometrový okruh odstartují z Divadelního náměstí nejprve v 9.30 hodin juniorky, po nich vyjedou ženy a následně junioři. Odpoledne ve 14.00 přijdou na řadu muži v kategoriích do 23 let a Elite, které čeká 40 kilometrů. Poslední vlna závodníků přijde na řadu v 16.30 hodin.

Kateřina Bartoňová (12)
Basketbalistky udolaly Rumunky

PLZEŇ

O víkendu se šampionát Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018 přesune do Plzně. Startovat a finišovat se bude u Obchodního centra Plzeň na Rokycanské ulici, kde bude probíhat doprovodný program pro celou rodinu. Šestnáctikilometrový okruh povede přes Červený Hrádek, Dýšinu, Kyšice, Letkov a Božkov. V sobotu odstartují v 9.30 juniorky a ženy, které čeká pět okruhů. V 15.00 se na trať dlouhou 112 kilometrů vydají junioři. V neděli od 10.30 pak čeká porce 12 okruhů a 192 kilometrů muže v kategoriích Elite a do 23 let. „Dost podstatná část trati je otevřená, takže tam bude foukat z boku a půjde o zajímavý okruh vybízející k aktivnímu závodění,“ popsala Michaela Kreuzigerová.

PETER SAGAN

Peter Sagan, trojnásobný mistr světa a superstar světové cyklistiky, nebude chybět na startu silničního závodu mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018. „Na Slovensku a v Čechách moc nezávodím, ale tohle bude výjimka, takže přijeďte. Těším se na vás. Uvidíme se!“ vyzývá fanoušky vítěz letošní klasiky Paříž–Roubaix a pětinásobný držitel zeleného dresu pro nejlepšího sprintera slavné Tour de France.

NÁROČNÁ TRAŤ

O víkendu 23. a 24. června pak proběhnou silniční závody se startem a cílem u Obchodního centra Plzeň na Rokycanské ulici. Okruh vede nejprve lehkým sjezdem do Červeného Hrádku. Pokračuje přes Dýšinu, pak trasa stoupá přes Kyšice. „Nad vesnicí Letkov je jeden z nejtěžších úseků. Není to kopec, který z pohledu diváka vypadá těžce, ale když ho člověk pojede dvanáctkrát, bude se zajídat,“ popisuje Roman Kreuziger, elitní český cyklista.

Slavnostní křest nové ceny.
Ostrovský dudek. Nová cena k 50. narozeninám

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pro šampionát je připraven i zajímavý doprovodný program. Průběžné výsledky a informace ze závodů budou fanoušci moct sledovat na velkoplošné obrazovce. Dění bude komentovat moderátor Libor Bouček spolu s cyklistickými odborníky.

V Karlových Varech i Plzni zabubnuje skupina Drum Band Františka Zemana. Diváci si prohlédnou vozy Mercedes-Benz a v Plzni si navíc budou moci odpočinout a občerstvit se v Mercedes-Benz PRAHA lounge zóně.

Víkendový doprovodný program v Plzni bude zaměřený na sport a bezpečnost. V sobotu proběhne charitativní závod aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Chybět nebude autogramiáda osobností. ČEZ Energy zóna nabídne jízdu na oranžových kolech Nadace ČEZ s virtuální realitou.

Truck Scott přiveze špičková testovací kola a milovníci cyklistiky zde objeví nejnovější technologie pro svůj oblíbený sport. Možnost vyzkoušet si simulátor nárazu nebo takzvané opilecké brýle nabídne BESIP, který se bude věnovat bezpečnosti silničního provozu.

Harmonogram časovky jednotlivců

P  9.30 – juniorky, dvacet kilometrů
P 10.15 – ženy Elite, dvacet kilometrů
P 11.10 – junioři, dvacet kilometrů
P 14.00 – muži U23, první vlna, čtyřicet kilometrů
P 15.15 – muži Elite, druhá vlna, čtyřicet kilometrů
P 16.30 – muži Elite, třetí vlna, čtyřicet kilometrů
Více informací k Mercedes-Benz PRAHA silnice 2018 na webových stránkách www.silnice2018.cz