Zajímavý v pohledu z Karlovarska byl i 1200 kilometrů dlouhý osmietapový závod Okolo Irska FBD Insurance Rás. V týmu Sparty Praha v něm totiž startoval karlovarský cyklista Ondra Pávek, a nevedl si právě špatně. V závodě, který v roce 1968 vyhrál jako jediný Čech v historii Milan Hrazdíra, se jezdci v rudých dresech prosadili už v první etapě. V jejím závěru výborně rozjeli spurt pro kapitána týmu Petra Pučelíka, který dojel na třetím místě.

Další třetí místo vybojoval ve čtvrté etapě díky výborné spolupráci celé sparťanské pětice bývalý cyklokrosař Tomáš Hrubý a do třetice sahal po etapovém triumfu právě Pávek. „V šesté etapě z Buncrany do Derry jsem byl téměř celou etapu v úniku, tentokrát rozhodujícím, ale 300 metrů před cílem jsem se ze druhé pozice bočně srazil s doprovodnou motorkou a bylo po nadějích na bednu,“ lituje závodník, který si zklamání vynahradil o dva dny později.

„V závěru osmé, předposlední etapy z Derry do Newcastlu, která měřila 165 km, to v závěru opět vypadalo na hromadný spurt, a tak bylo jasné, že musíme připravit pozici pro Petra Pučelíka. Jenže pět kilometrů před cílem měl Pučelík defekt a my dostali pokyn jet na Hrubého. Snažil jsem se tedy pro Tomáše vytvořit co nejlepší pozici, ale když jsme vletěli do ulic cílového města, Tomáš se někde na kruhovém objezdu propadl, a tak jsem zkusil jít do spurtu sám a bylo z toho třetí místo,“ má se čím chlubit karlovarský cyklista. „Určitě můj největší úspěch a cenné body do Světového poháru,“ dodává Pávek.