Pěkně zostra zahajuje letošní seriál celorepublikových pohárových závodů v horském triatlonu. Hned v úvodu, už zítra v Praze totiž jeho účastníci změří své síly na mistrovství republiky! Přitom nemohou chybět ani loni úspěšní borci X-teamu BaNo Karlovy Vary, kteří budou na šampionátu obhajovat dvě medaile z loňska.

Základ karlovarského týmu tvoří v minulé sezoně úspěšné kvarteto Petr Novák, Martin Jiskra, Luboš Bachura a Tomáš Eberl, nováčkem je talentovaný lyžař Vojta Veselý. „Všichni už mají za sebou první část velice náročné přípravy, která ale bude pokračovat téměř celý měsíc, takže závody v tomto období, včetně mistráku, půjdou karlovarští borci z plného tréninku,“ prozradil trenér Jan Novák a na vysvětlení dodal: „Jejich hlavním cílem je totiž uspět až ve druhé části závodní sezony, kdy jsou v termínové listině Evropské poháry.“

Zatímco Petr Novák bude také letos startovat v kategorii Elita a jeho hlavním cílem je v této kategorii uspět i na mezinárodních závodech, jsou zbývající tři členové týmu ještě juniory. „Právě to je ale kategorie, která je největší chloubou české Xterry. Až dosud jí u nás kralují Brinka, stříbrný na mistrovství světa i Evropy, a juniorský mistr Evropy Chochola.

Na světových a evropských šampionátech ještě naši junioři nestartovali, na domácí scéně by ale mohli favoritům zisk nejcennějších medailí pěkně zkomplikovat,“ věří Jan Novák.