Po postupu do semifinále poháru přes České Budějovice udolali v extralize mužstvo Příbrami rovněž ve zkrácené hře. „Nebyl to náš nejlepší zápas, ale o to jsou body cennější," kvitoval výsledek kapitán VK ČEZ Karlovarsko Michal Sukuba, který si stále léčí poraněný kotník.

Už první set naznačil, že volejbalový večer v Karlových Varech se pěkně protáhne. Domácí získali první sadu nejtěsnějším možným rozdílem 28:26. Tým Příbrami však vyrovnal díky vynikajícímu útoku, a skóre dokonce otočil, poté co převedl účinnější servis. V další fázi zápasu se už naplno projevila ofenzivní síla Karlovarska podpořená excelentní obranou na síti. Středoví hráči Szczerbaniuk a Koláček nasbírali dohromady 11 bodových bloků.
Rozhodující tiebreak vyhrál domácí celek poměrem 15:13.

„Je pro mě těžké dívat se na to zvenku, ale jsem rád, že jsme to zvládli a výhra zůstala doma," svěřil se zraněný Michal Sukuba. Kapitán Karlovarska patří se svým parťákem Szczerbaniukem a českobudějovickým Machem mezi trojici nejlépe hodnocených blokařů extraligy. Ve kterém utkání se vrátí na hřiště, je zatím nejisté. „Kdy začnu hrát, přesně nevím, až mi to noha dovolí," konstatuje.

„Sice už trénuju, ale na hru to ještě není." Sukuba sledoval v sobotu jubilejní desátou extraligovou výhru svého týmu. Nováček nejvyšší soutěže je v tabulce druhý a míří do jarního play-off z vysoké pozice. Navíc vládne extralize v hodnocení obrany na síti a úspěšnosti příjmu. Na příští sobotu (24. ledna) je do haly v Tuhnicích přichystaná další volejbalová lahůdka, Karlovarsko vyzve mistry z roku 2013, mužstvo Ostravy.

VK ČEZ Karlovarsko – EuroSitex Příbram 3:2 (26, -22, -18, 19, 13). Rozhodči: Kořenek – Trumpeš. Čas: 129 minut.
Karlovarsko: Loftesnes 8, Szczerbaniuk 15, Bartůněk 1, Rojas 12, Koláček 13, Mihajlovič 26, libero Pfeffer – Janků 5, Málek, Penčev. Trenér: Petr Brom.
Příbram: Pajma 10, Kust 2, Moník 9, Owens 19, Josefacki 16, Böhm 17, libero Juračka – Ulč 1, Anděl, Kuchař. Trenér: René Dvořák.

Další program VK ČEZ Karlovarsko
24. ledna (extraliga, 18:00): VK ČEZ Karlovarsko – Ostrava.
28. ledna (extraliga, 18:00): VK ČEZ Karlovarsko – Brno.
2. února (extraliga, 20:00): Č. Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko (živě na ČT sport).