Závod tradičně pořádá LK Slovan Karlovy Vary ve spolupráci s městem Boží Dar a Komisí rovných příležitostí ve sportu ČOV.
Akce, která si při svém vzniku v roce 2004 dala za cíl vytáhnout ženy od plotny, aby se věnovaly alespoň chvíli samy sobě, je zařazena do projektu České unie sportu ČUS sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Každý ročník se nese ve znamení jiného tématu,“ narážela hlavní organizátorka Jitka Peřina z LK Slovan Karlovy Vary na letošní motto dámského závodu, který se ponese v duchu první republiky. Boží Dar se tak ponoří v neděli do doby první republiky, kdy půjde o opravdu zajímavou podívanou. „Přiznám se, že už se moc těším, jak bude tentokrát startovní pole vypadat,“ přidala Peřina. Dámská jízda, jak už sám název napovídá, je určena výhradně ženám, slečnám, babičkám, prababičkám a dívkám.

„To je den, kdy se o nás budou starat alespoň jeden den muži,“ s úsměvem podotkla hlavní organizátorka.
Závodit se bude v pěti kategoriích – holčičky (ročník 2009 a mladší) absolvují trať dlouhou 500 metrů, ostatní kategorie – slečny (1999-2008), ženy (1967-1998), seniorky (1966 a starší) a kategorie pěší (bez omezení věku) – čeká pětikilometrová trať.

Prezentace pak bude na pořadu v nedělní den od 9.00 do 10.30 hodin na Obecním úřadě Boží Dar a start je nachystán na 11. hodinu. „Z náměstí v Božím Daru musí účastnice doběhnout na Malý Ježíškův okruh – teprve zde si nasadí lyže a vydají se do bílé stopy. Cíl je poté opět na božídarském náměstí. Odměníme vždy tři nejrychlejší v každé kategorii, u dětí oceníme prvních šest závodníků. Na závěr se uskuteční i bohatá tombola losovaná ze všech startovních čísel,“ dodala závěrem Peřina.

Ilustrační foto
Nejúspěšnější sportovec města Karlovy Vary a okresu Karlovarska 2017