V posledním předvánočním zápase futsalové divize C se domácí FT Františkovy Lázně utkali v derby s chebským Herdem. Od začátku byla v chebském týmu patrná absence několika opor.

FT Františkovy Lázně 7
Herd Cheb 2
po poločase 3:1

Františkolázenští drželi balon a nepouštěli futsalisty Herdu z jejich poloviny. Brzy se také dočkali zaslouženého vedení, když se po hezké akci celé čtyřky prosadil Dan Ščislák – 1:0. Futsalisté Herdu však dokázali rychle odpovědět a po nedůrazu v obraně domácích srovnali na 1:1.
Iniciativu pak opět převzali domácí a začali na palubovce kralovat. Po hezké přihrávce Davida Ščisláka skóroval Vlk a domácí opět vedli – 2:1. Těsně před přestávkou krásně zakombinovali Speierl s Kozou a druhý jmenovaný tváří v tvář gólmanovi Herdu Klierovi nezaváhal – 3:1.


Druhá půle se odehrála již pouze na jednu branku, hostům docházely síly a Františkolázeňští dokázali nasypat do jejich sítě další čtyři góly, když se postupně střelecky prosadili Speierl, Koza a dvakrát Daniel Ščislák, který zkompletoval hattrick.Utkání skončilo výsledkem 7:2.


Derby pak zhodnotil Martin Koza z františkolázeňského týmu: „Jsme rádi, že se nám podařilo v odvetě zvítězit, na druhou stranu nemůžeme vítězství přeceňovat, protože Chebští hráli v hodně poslepované sestavě. Vítězství nás posunulo na 5. příčku, doufáme však, že dokážeme v tabulce ještě poskočit a splníme si cíl pro letošní sezonu, který je skončit nejhůře do pátého místa.“


Derby okomentoval i Libor Stejskal, vedoucí týmu HERD Cheb. „Kádr poznamenala marodka, navíc několik lidí bylo v práci nebo mimo Cheb. Máme sice široký kádr, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme se vůbec sešli. Patnáct minut to nevypadalo zle, ale pak se projevil lepší pohyb na hřišti a především koncentrovanost. Góly padaly většinou po našich chybách. Sice krutý debakl, ale zasloužený.“


Branky: Ščislák Daniel 3, Koza 2, Vlk, Speierl – Dlouhý, Nedbalý
FT Fr. Lázně: Vachůn - Koza, Kučera, Speierl, Vlk, Ščislák Daniel, Ščislák David, Finke.
HERD Cheb – Klier – Dlouhý, Stejskal, Draksl, Nedbalý.
⋌(bk, ko)