Derniéra volejbalistek se nezdařila

Karlovy Vary - Ženy BVC WITTE Chodov v ligové premiéře na bronzový stupínek nakonec nedosáhly

23.3.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Ženy BVC WITTE bojovaly v posledních kolech 2. ligy na dálku s Plzní o bronz. Bohužel se jim to i přes dvě plzeňské prohry v Dobřichovicích nepovedlo, když z šesti dramatických koncovek setů čtyři prohrály.

Sedm statečných žen zraněními, nemocemi a odchody hráček oslabeného BVC ve složení M. Zahrádková, M. Kučková, H. Krausová, K. Pecháčková, V. Vydrová, Ž. Brezinová a střídající D. Bláhová v úvodu prvního zápasu získalo vedení 4:1. Netrvalo však dlouho a domácí hráčky, v čele s bývalou reprezentantkou Marcelou Bromovou, díky výborné hře v poli převzaly vedení a držely ho až do koncovky. Chodov po time–outu za stavu 16:19 ještě zabojoval a donutil za stavu 22:21 k timeoutu domácí, a když následně přidal bod, vypadalo to více než slibně. Jenže pak přišly chyby hostí a domácí hráčky vyrovnaly, daly bod navíc, set ukončily esem a získaly 25:23.

Jako opařené působily hráčky Chodova v následující sadě, když se soupeřkami dokázaly držet krok jen v úvodu a set prohrály 17:25.
Ve třetím setu na tom byl hostující tým až do koncovky setu lépe a vedl ještě 22:20, přetahovaná v závěru setu však opět vyzněla lépe pro domácí. Zisk setu 26:24 znamenal i výhru domácích v zápase 3:0.

Ve druhém zápase nastoupil s D. Bláhovou na liberu. Úvodní sada druhého setu se nesla ve znamení prvního zápasu. Chodov prohrával 1:5, 1:8, 10:16, v koncovce ještě neskutečnou stíhací jízdou dokázal nejprve snížit na 17:20, a pak dokonce na 20:21, set však braly 25:23 domácí.

Následující sada se proměnila v boj o každou rozehru. Chodov v ní prohrával 6:8, vedl 16:14, 17:19 opět padal, aby si po time–outu za stavu 22:23 vybojoval první setbal. Souboj útoků a obran, díky skvělé práci blokařky M. Zahrádkové, která zaznamenala v koncovce neuvěřitelné tři bodové bloky, vyzněl lépe pro hosty a Chodov po výhře 27:25 srovnal stav zápasu na 1:1.

Úvod třetí sady ale opět ovládly Severočešky, vedly 9:1 a 16:7, jenže 21:20 již vedl Chodov, který pak ovládl i dramatickou koncovku 29:27. Když v setu následujícím vedly Západočešky 8:2 a 11:8, mohlo se zdát, že si již hru ohlídají a získají zápas pro sebe. Hráčky Ústí ale srovnaly a do koncovky si udržovaly dvoubodové vedení, set získaly 25:23 a šlo se do tiebreaku. V něm vybíral chodovský trenér za stavu 1:6 již druhý time–out, strany se pak točily za stavu 8:3 pro domácí. Chodov ještě snížil na 10:12, ale pak nedokázal ubránit domácí útoky a Ústí se radovalo po výhře v setu 15:11 ze zisku druhého zápasu. A v konečné tabulce se domácí hráčky zařadily hned za Chodov na pátou příčku.

„Ústí bylo živější v poli a působilo mnohem kompaktněji než my,“ viděl rozdíl v pojetí hry trenér hostujícího BVC Jiří Tureček. „Jsme krávy,“ komentovala poněkud peprněji prohry blokařka M. Zahrádková, která vedle M. Kučkové a V. Vydrové patřila k nejlepším hráčkám hostí.
Spartak Ústí n/L. – BVC Chodov 3:0 (23, 17, 24) a 3:2 (23, -25, -27, 23, 11).

(sako, mal)

23.3.2011

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.