S novým školním rokem se naplno rozebíhá i podzimní část Ligy běžců Karlovarského kraje. Devatenáctým závodem letošní 35dílné série je Půlmaraton Baroko v Plasích.

Závod je vypsán jako veřejný cross maraton a poběží se tuto sobotu 11. září. Určený je všem, kdo si na tratě troufnou, časový limit pro doběh do cíle je sedm hodin.

Připraveny jsou hned čtyři distance: maraton, půlmaraton, 4 200 metrů a pro děti do 9 let 420 metrů. Maratonská trať vede zhruba ze tří čtvrtin po lesních a polních cestách, zbytek po silnicích III. třídy.

Přihlášky a prezentace na místě startu v areálu Velká louka v Plasích od 7 do 9 hodin, start je v 10.00 hodin.
Loni se v Plasích na maratonských tratích představilo skoro 150 lidí. Maraton vyhrál v čase 2:49:59 známý plzeňský vytrvalec Vlasta Šroubek a jediným zástupcem Karlovarska ve výsledkové listině byla sokolovská Dáša Hůrková, která v čase 5:02:27 doběhla mezi ženami pátá.