Tam po dva víkendové dny, tedy v sobotu 13. října a neděli 14. října, budou bojovat nejen o vítězné poháry, ale především o nominaci na blížící se mistrovství Evropy, které bude premiérově na programu taktéž v Abertamech od 8. do 11. listopadu.
„Půjde pro české mašéry o nominační závod na listopadové mistrovství Evropy, kdy budou muset splnit nominační koecifient,“ poukazoval za pořadatele, Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, Petr Gurega.

Nominační závod se tradičně uskuteční pod názvem Abertamský sprint - Memoriál Jaroslava Svobody, kdy start i cíl budou tradičně v areálu Technických služeb Abertamy.

„Máme přichystanou trať, která měří celkem šest kilometrů, a mašéři ji budou zdolávat jak v sobotu, tak i neděli dvoukolově. Celkem je přichystáno dvanáct kategorií,“ prozradil Gurega.

Víkendové starty stanovili pořadatelé shodně na 9.00 hodin. „Počítáme s tím, že panuje babí léto, proto jsme si kvůli horku vyhradili právo posunout starty,“ narážel na nevyzpytatelné počasí Gurega.

Abertamský závod se těší velkému zájmu. „Již máme předběžně přihlášenu bezmála stovku mašérů,“ pochvaloval si Gurega a závěrem připojil: „Chtěli bychom poděkovat Petru Zachardovi, který nám propůjčil své louky, na kterých závod bude probíhat. Dále pak za vstřícnost obci Abertamy.“