„Co naplat, konečné šesté místo se nám rozplynulo, a my musíme v posledních dvou utkáních zabojovat o to sedmé či osmé zajišťující čtvrtfinále play–off,“ smutnil manažer karlovarské Lokomotivy Roman Maleček.

A ví proč. Karlovarské basketbalistky měly do utkání s Valosunem vstup jako hrom, když si vytvořily slibný několikabodový náskok, který však hráčky Valosunu dokázaly vymazat a nakonec se radovaly z celkového vítězství 89:71.

„Vítězství v utkání na palubovce Valosunu Brno mohlo našemu týmu nechat ještě naději na boj o výhodné šesté místo pro boje play–off a tomu také odpovídal rozjezd utkání, když jsme vedli ve 3. minutě 8:2. Jenže pak dostal střelecký apetit i domácí Valosun a po první čtvrtině jsme ztráceli na soupeře devět bodů. Druhá čtvrtina byla pokračováním té první, když se více střílelo, než bránilo, a my tak prohrávali 40:53. Ve třetí čtvrtině jsme bojovali a několikrát se dostali Brnu téměř na dostřel, jenže nás to stálo hodně sil, které nám pak scházely v té poslední čtvrtině. Závěr utkání se pak dohrával už jen z povinnosti, když jsme nakonec prohráli o osmnáct bodů, i když průběh utkání tomuto rozdílu skóre rozhodně neodpovídal,“ bilancoval porážku na Valosunu manažer karlovarské Lokomotivy.

Po Valosunu však přichází na program dne další basketbalový strašák, teda alespoň pro basketbalovou Lokomotivu. Ve středu 23. března se totiž představí ve sportovní hale na Jízdárenské tradičně od 17.30 hodin družstvo VŠ Praha, tedy tým, s kterým má Lokomotiva hodně špatnou vzájemnou bilanci. Tři utkání, tři porážky.

„Jestliže se nám v letošní sezoně na některý tým vyloženě nedaří, tak je to VŠ Praha. Tři utkání, tři prohry, to je bilance, která nedává našim hráčkám i trenérům před středečním předposledním utkáním nadstavbové skupiny klidně spát. Navíc si vítězstvím v tomto utkání můžeme definitivně zajistit účast v play–off, a tak by to mohlo být utkání jako hrom,“ míní Maleček.

Sportovní hala v Tuhnicích se tak bude ve středu prohýbat v základech. „Srdečně zveme všechny fandy, aby přišli a naplnili ochozy haly v Tuhnicích až po okraj a pomohli našim hráčkám k vítězství, které zaručuje našemu družstvu pokračování v letošní soutěži i po skončení nadstavbové části,“ láká diváky v hojném počtu na předposlední utkání nadstavbové části skupiny A2 Maleček.