Basketbalistky karlovarské Lokomotivy hostily v 13. kole Excelsior ŽBL nováčka soutěže z Pardubic, který zaplatil velice krutou daň. Nakonec prohrál vysoko 53:96.

Šárka Kučerová nastřílela soupeři osm bodů, a i když nebyla nejlepší střelkyní zápasu, na vítězství měla lví podíl. Po utkání ji mrzela jedna věc. „Chtěly jsme dát stovku. Hlavně kvůli fanouškům. V poslední době se nám moc nedařilo a tím bychom se jim trochu odměnily za přízeň,“ řekla těsně po utkání.
Klub do utkání postavil i novou akvizici. Tou je Afroameričanka Yolanda Paige, která si připsala sedm asistencí. „Ona je přesně to, co nám chybělo. Umí rozdávat přihrávky do volného prostoru. Má vynikající periferní vidění. My se s ní jenom musíme sehrát a jejích nahrávek využívat,“ přidala Šárka Kučerová.

Služeb Yolandy Paige nejvíce využívala Katarina Hrabáková, která si na své konto připsala dvacet bodů. „Káťa nebyla jediná, kdo se dokázal prosadit. Ale pravda je ta, že se hodně nabízela ve volných prostorech a Yolanda jí uměla přihrát,“ pokračovala.

Rozehrávačka Paige přišla do Karlových Varů z Německa, kde předtím působila. „Já jsem sice v Německu taky hrála, ale nikdy jsme se nepotkaly. Každopádně si myslím, že ona bude pro nás velikým přínosem,“ dodala osmibodová Kučerová.