Tradiční, letos už 54. ročník turnaje Jedličkov Open i letos přilákal na osadu v údolí Berounky to nejlepší, co se dá v českém nohejbalu sehnat. Co do počtu sice nebyla účast moc velká, na startu stálo „jen" 13 trojic, hráčská kvalita byla ale na nejšpičkovější úrovni. Karlovarský nohejbal reprezentovala pětice hráčů, kteří nastoupili ve třech různých sestavách.

K největším favoritům patřili Jan Vanke s Liborem Chytrou, kteří spolu s modřickým Radkem Pelikánem pod názvem Krtečci už popáté za sebou obhajovali titul. S vysokými ambicemi se netajili ani Jiří Dvořák s Tomášem Bíbrem ve trojici s modřickým reprezentantem Pavlem Kopem, a do boje o medailové posty se zapojil i nestárnoucí Karel Bláha ve trojici s bývalým hráčem SK Liapor Zdeňkem Musilem a českobrodským Martinem Janíkem. Všechny tři sestavy se po velmi kvalitních výkonech probily až do semifinálové čtyřky. V prvním semifinále na sebe narazili Krtečci a trojka vedená Pavlem Kopem a Jirkou Dvořákem. Vyrovnaný a urputný zápas rozhodl až třetí set, ve kterém Krtečci jasně dominovali a otevřeli si dveře do finále.

Ke druhému semifinále nastoupili Karel Bláha & comp. a na druhé straně sítě trojice reprezentantů s názvem Krtci v sestavě Jiří Doubrava, Jakub Mrákava a Michal Kolenský. I přes výborné výkony a obětavost Bláhovy trojky nakonec do finále postoupili Krtci.

V boji o titul se tak střetly dva týmy s podobnými názvy – Krtečci proti Krtkům. Souboj doposud neporažených sestav sliboval dramatickou podívanou, očekávání se ale nenaplnilo a Krtečci si po setech 10:8 a 10:6 dokráčeli pro pátý titul v řadě. Triumf karlovarské nohejbalové školy podtrhli Jirka Dvořák s Tomášem Bíbrem, když spolu s Pavlem Kopem vybojovali bronz.

„Turnaj byl tradičně perfektně uspořádaný, hrála se spousta kvalitních zápasů a diváci si určitě přišli na svoje. Jsem šťastný, že se nám tady opět, už popáté podařilo uspět. Příprava na play-off extraligy nabírá na obrátkách a já doufám, že nám všem forma vydrží a že stejně jako tady uspějeme i v semifinále a ve finále," věří karlovarský kapitán Jan Vanke.