Na šampionátu, který se konal od pátku do neděle ve Vysokém nad Jizerou, se karlovarským nadějím dařilo hlavně na krátkých tratích.
V pátečním sprintu na 1 km klasickou technikou mladších dorostenců prošel karlovarský závodník Tomáš Řehořek sítem rozjížděk beze ztrát a zaslouženě se stal mistrem České republiky. Na bednu ho doprovodil jeho oddílový kolega ze Slovanu Michal Novák, který vybojoval bronz, a mezi ně se vešel stříbrný Martin Čížek z Jilemnice. Sprint zvládla i Markéta Lubinová, které mezi mladšími dorostenkami patřila 5. příčka, a do čtvrtfinále postoupili i Bára Müllerová a Honza Štros.

Sobotní distanční závod mladších dorostenců na 7,5 km volnou technikou ovlivnilo negativně prudké oteplení. Zatímco slabší závodníci jeli ještě na zmrzlém podkladu, ti lepší už se na trati utápěli v hluboké sněhové kaši. I přes obrovskou bojovnost karlovarských dorostenců tak jejich časy stačily jen na 7. místo Míši Nováka a 10. Tomáše Řehořka.

Zklamání ze soboty si pak „slovaňáci“ dokonale vynahradili v neděli, kdy byly na programu sprinty dvojic. V nich nedali Řehořek s Novákem svým soupeřům nejmenší šanci a suverénně si dobruslili pro další mistrovský titul před dvojicemi Letohradu. Nezklamaly ani Bára s Markétou, které si vyjely velmi pěkné 5. místo, když za čtvrtými děvčaty z Trutnova zůstaly jen o délku chodidla.