V hlavním dostihu dne, vyhrazeném tříletým a starším koním tuzemského chovu, měl velkou šanci protrhnout smůlu Heretic, kterému nepomohlo ani 25 startů v řadě za sebou k tomu, aby dokázal vyhrát. Jako vítěz totiž z dostihu naposledy odcházel v roce 2003. A na vytoužený triumf v aktuální závodní sezoně netrpělivě čekal i jeho trenér Václav Chaloupka.

Nakonec prohrál šestiletý ryzák více než se soupeři s největší nesenou hmotností ze všech startujících a skončil tak až třetí za dlouho aktivní klisnou Americkou hvězdou (ž. Hronová), která se většinu dostihu objevovala na čelních pozicích, a výhodně zatíženou Oleadou v sedle s žokejem Václavem Janáčkem, která se z prvenství radovala po táhlé koncovce vnější stopou. Hnědka, již ve svém středisku v Chotouni trénuje Václav Luka, nebyla jediným vítězem zelenočerných barev.

Úspěšně se totiž na skvěle připravené dráze prezentovala také Limetka s Ingrid Koplíkovou, která po tuhém boji o krk porazila Frajerku a Witamína v Ceně spol. Tenza na dvoukilometrové distanci a v závěrečné steeplechase roli favorita bez problémů splnil čtyřletý Taggs Shadow, kterého tratí dlouhou 3700 metrů bezchybně provedl sám Václav Luka, který tak ve Dvorech zaznamenal málo vídaný trenérský hattrick. Překvapivě a se stoprocentním úspěchem stáje Akvagast Thun skončila Cena spol.

Jan Becher, překážkový dostih IV. kategorie na 3700 metrů. Ten měl být původně jakýmsi „honem“ na svěřence manželů Váňových Zambesiho, ale v cíli se radovali oba svěřenci trenéra Špeldy Tammy Joom a Vltavan, na jejichž štítě někdejší skvělý rovinový vytrvalec ze stáje Dr. Charvát doběhl. O poctivé tempo se většinu dostihu staral zkušený Makedos pod žokejem Jaroslavem Myškou, ale ten byl nakonec spolu se dvěma dalšími účastníky zadržen a do cíle nedoběhl.

Václav Chaloupka, šampion rovinových trenérů v roce 2004, si do lázeňského města přijel pro první vítězství v letošní sezoně ve druhém dostihu díky líbivé klisně Amarile. Úspěšný výjezd z Prahy západním směrem zaznamenala nově vzniklá stáj Marek Šimák, jejíž reprezentant Banzai se stal vítězem úvodního dostihu. Jezdecky se nejlépe dařilo Ingrid Koplíkové, která z tria absolvovaných startů dosáhla na 1., 2. i 3. místo.