Nedělní program
13.30 Cena EBF (III. kategorie, 1 400 m, dvouletí).
14.00 Cena GALERIE UMĚNÍ KARLOVY VARY (V. kategorie, 2 000 m).
14.30 Cena ŠLECHTITELŮ SPOLEČNOSTI SELGEN (III. kategorie, 1 600 m).
15.00 40. CENA ZIMNÍ KRÁLOVNY DS PEGAS (Listed, 1 600 m, dvouleté klisny).
15.30 34. CENA JOCKEY CLUBU ČR (II. kategorie, 2 000 m).
16.00 VELKÁ KARLOVARSKÁ STEEPLECHASE MĚSTA KARLOVY VARY (steeplechase II. kategorie, 4 200 m).
16.30 Cena STATKU CHYŠE (steeplechase, IV. kategorie, 3 200 m).
17.00 Cena SPOLEČNOSTI TIPSPORT (IV. kategorie, 3 000 m).

Hlavním bodem osmidílného programu, který bude na programu 19. září a bude složený ze šesti rovinových a dvou překážkových dostihů, bude 40. Cena zimní královny DS PEGAS.

Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké Chuchli.

V posledních desetiletích býval dějištěm výhradně mostecký hipodrom. Do lázeňského města se vrátil po více než dvou desítkách let. Generálním partnerem dostihu je úspěšná dostihová stáj Jiřího Trávníčka.

Příznivce českého chovu budou v testu kategorie listed na distanci dlouhé 1 600 m jistě zajímat výkony dvou tuzemských rodaček v konkurenci devíti zahraničních soupeřek. Askerana (ž. J. Verner) absolvovala tři starty v dostizích III. kategorie a dvakrát doběhla druhá. Connie (A. Plimlová) se na dráze ve trojkové společnosti objevila dvakrát a obsadila páté a osmé místo.

Dobrý výsledek můžeme očekávat od suverénní vítězky mosteckého dostihu třetí kategorie a druhé ze Simsonovy ceny a Ceny Masise Porcinelly (ž. J. Šafář).

Na loňský triumf Muguruzy má šanci navázat její tréninková kolegyně Lady Sophie (ž. P. Foret), která se s dostihovou kariérou seznámila na konci srpna třetím místem v trojkovém dostihu.

Výhodu znalosti karlovarské dráhy by měla k nejlepšímu umístění využít některá z dvojice svěřenkyň trenéra M. Nieslanika Comming Pulse (ž. M. Zatloukal) a Miriam (ž. T. Lukášek), stejně tak jako druhá ze srpnového testu III. kategorie Queen Of Beaufay (D. Vyhnálek).

V souboji o přední umístění nemusí díky předchozím dobrým umístěním nebo vítězným zásahům v žádném případě chybět Shabana (ž. J. Palík), Bohemian Rapsody (M. Demo) či Little Streak (ž. M. Laube).

Výzvou pro sázející je debutantka La Violette, kterou dostihovým křtem provede její trenérka I. Janáčková Koplíková. Druhý z vrcholů posledního mítinku karlovarského dostihového kalendáře, 34. Cena Jockey Clubu ČR, má na startovní listině osm středotraťařů s bohatými zkušenostmi z dostihů nejvyšší kategorie včetně těch zahraničních.

Ve dvoukilometrovém testu II. kategorie pro tříleté a starší se můžeme těšit na vzájemné porovnání výkonnosti dvojice klisen v poli Storm De Nuit (ž. M. Laube) a Saigon Icon (ž. P. Foret) s mužskými soupeři.

O třetí karlovarský triumf v řadě se pokusí červencový a srpnový vítěz Opinion Maker (ž. J. Chaloupka).

Tentokrát si na své přijdou konečně příznivci překážkových dostihů. Příjemné zpestření odpoledne obstarají hned dvě steeplechase.

Zraky mnohých diváků se ve dvojkové Velké karlovarské steeplechase města Karlovy Vary, dlouhé 4 200 m, budou upínat k vítězi Velké mostecké a pardubického Zlatého poháru Dusigroszovi v sedle s vítězem loňské Velké pardubické Lukášem Matuským.

Marcela Kozová