V areálu extraligového klubu SK Liapor Witte v Doubí se totiž koná mistrovství České republiky v nohejbalu dvojic a trojic mladších žáků. Na mistrovství nejmladší věkové kategorie nohejbalistů bylo přijato celkem 19 dvojic a 13 trojic.

Kromě nadějí extraligových Modřic a Karlových Varů a prvoligových Holic, Českých Budějovic a Českého Brodu se zde představí žáci oddílů, které se sice nepohybují v nejvyšších soutěžích dospělých, zato se poctivě věnují výchově mládeže: z Radomyšli, Žďáru nad Sázavou, Pekla nad Zdobnicí, Stříbra a Dolních Počernic.

Organizací dvoudenního šampionátu byl Českým nohejbalovým svazem pověřen karlovarský SK Liapor Witte, který má s pořádáním podobných akcí mnohaleté zkušenosti. Kromě týmu zkušených pořadatelů bude Karlovy Vary reprezentovat i družstvo žáků SK Liapor Witte, přijaty byly dvě dvojice a dvě trojice, konkrétní sestavy určí trenér Karel Hron podle momentální formy hráčů až v den konání turnaje. Jakousi „generálkou“ na mistrovství byl turnaj Krajského přeboru družstev žáků Plzeňského kraje, který se na dvorcích SK Liapor Witte konal uplynulou neděli. Vypsaný byl pro kategorii jednotlivců a naděje pořádajícího klubu se na něm představily v nejlepším světle. V kategorii starších žáků se na bronzovou příčku probojoval Vojta Tišnovský a v kategorii mladších žáků se „na bedně“ červenaly dresy stříbrného Tobiáše Gregora a bronzového Matěje Sunka.

Šampionát bude zahájený v sobotu v 9:00 slavnostním nástupem všech účastníků, po kterém se okamžitě rozeběhne turnaj dvojic: do 13:30 jsou na programu zápasy ve skupinách, do 17:30 vyřazovací finálové boje o medaile a v 17:40 se předpokládá vyhlášení výsledků.

V sobotu se pak ve stejném časovém programu odehraje turnaj trojic. Pro diváky je v areálu připravený kompletní servis – teplé i studené občerstvení a nápoje, sociální zázemí a dostatek místa na parkování. Vstupné na mistrovství je volné.

Trenér Václav Eismann.
Je pozitivní, že si kluci mohou vyzkoušet extraligu