V prvním domácím utkání sezony hostilo béčko Liaporu nováčka soutěže, českobudějovické Legendy. V improvizované sestavě (bez Dvořáka a Peciny) vyhrálo 6:4, když až do stavu 4:4 vyrovnané utkání zlomil ve prospěch Liaporu výhrou v singlu mladíček Lukáš Tolar.

Ve druhém domácím mistráku přivítali v Doubí na Svátek práce loňského vítěze základní soutěže SDH Hradecko, se kterým měsíc předtím v předehrávce 12. kola karlovarská rezerva uhrála plichtu 5:5. Tentokrát se Karlovarští, i když opět nekompletní (bez Peciny a Zrzaveckého), vytáhli a soupeři uštědřili „kanára“. V dobře sehraném týmu zahrál nadstandardně blokař Michael Vale a opět se blýskl věkově pořád ještě žák Lukáš Tolar, který v singlu porazil Milana Smolu.

Do třetice všeho dobrého hostila karlovarská rezerva loni v základní části soutěže třetí Zaječov, a opět bylo na co se koukat! Domácí poprvé kompletní nezačali právě nejlépe, po prvních třech zápasech vypadali „na ručník“, ale pak vývoj utkání otočili správným směrem a dotáhli do vítězného konce.

SK Liapor B – NK Zaječov 6:4 (14:8). Sestava vítězů: Pecina, Veselý, Dvořák, Bláha, Kubín, Toth, Tolar, Zrzavecký, na střídání připraveni Vale a Kyliánek. Jediným stoprocentně úspěšným hráčem byl nový kapitán Zrzavecký.

Zatím poslední zářez na pažbě si hráči béčka udělali v sobotu, kdy vyprovodili s přídělem 6:3 Sokol Slaný. Celkově si tak upevnili 2. místo v průběžné tabulce A skupiny II. ligy, o které se dělí s rovněž devítibodovým Hradeckem.

Svým příznivcům, kterých zase není tak úplně málo, se SK Liapor Witte B doma příště představí za dva týdny, v sobotu 25. května, kdy ve 2. kole odvet přivítá tým z Janovic, odkud si ve 3. kole Karlovarští odvezli „kanára“. Další domácí utkání pak je na programu až 22. června, kdy do Doubí přijedou Chabařovice.

Siberian Husky víkend 2019
Všechno klaplo, tak jak mělo, pochvaloval si Petr Gurega