„Potkali jsme se s top volejbalem, takováto konfrontace nás posouvá dál, chtěl bych za to poděkovat těm, kteří nám pomohli v tomto poháru existovat, městu Karlovy Vary, Karlovarskému kraji a společnosti NEMOS," prohlásil šéf klubu Jakub Novotný. Utkání s favoritem Poháru CEV, druhé nejprestižnější klubové soutěže, odehrál tým VK ČEZ Karlovarsko se ctí. Perugii podlehl 21:25, 17:25 a 21:25. „Jsem rád, že naše družstvo se nebálo a hrálo, co mohlo," uznal Novotný. „To, co jsme přihráli, jsme celkem odútočili, s výjimkou chyb ve druhém setu. Michal Sukuba zlobil soupeře podáním. Vyčítám nezvládnutí příjmu taktického podání soupeře a vadí mi neustálé problémy v komunikaci u mých přihravačů a libera. Chtěl bych, aby můj nahrávač hrál stejně rychle a zároveň jednoduše jako nahrávač Perugie."

Konfrontace se špičkovým mezinárodním volejbalem znamená vždy cenné zkušenosti i možnost inspirace. Jakub Novotný sledoval hru soupeře pečlivě a některé postřehy hodlá uvést do praxe i ve svém týmu: „Chtěl bych, aby středoví hráči zrychlili, abychom mohli hrát pipe, jak ho hraje Fromm. Chtěl bych, aby moji hráči vzali za své, že blok je velmi důležitá činnost. Na družstvo, jako je Perugia, nemůžete vyrukovat s pasivním blokem, proto jsme zablokovali pouze jednou, a to na středu. Technických věcí by bylo hodně, celkově doufám, že družstvo pochopilo, že na této úrovni rozhoduje každá chyba a každá nepřesnost. A že i hvězdy Perugie sebou mlátí v poli tak, že jim tam jen tak něco nespadne. To dělá velké družstvo ještě větším. Samozřejmě říkám to, co si myslím, technicky to musí vyhodnotit hlavně trenéři. Jsem rád, že družstvo výsledkově zareagovalo hned v sobotu v Ostravě, kde vyhrálo bez ztráty setu."
Trenér VK ČEZ Karlovarsko Petr Brom ocenil bojovnost svých svěřenců a zápas v Perugii považuje i přes porážku za přínosný. „Hráli jsme odbržděně, nebyli jsme nijak zvlášť nervózní, snažili jsme se," kvitoval kouč. „Kluci posbírali zkušenosti volejbalově i mentálně, takové utkání je potom přínosem pro těžké extraligové zápasy. Hráči vidí, že každá chyba se v takovémhle zápase počítá dvojnásob. Jsou to zkušenosti jak pro mladé, tak pro starší hráče."

Volejbalovou lahůdku v podobě semifinalisty italské Serie A1 si brzy vychutnají i fanoušci Karlovarska. Odveta prvního kola Poháru CEV proti Perugii se v hale míčových sportů v Karlových Varech uskuteční ve středu 18. listopadu. Zápas vysílá živě program ČT sport.

                                                                                                                                                                                                                    Tomáš Klement