Kluby tak musejí chtě nechtě na novou situaci reagovat, a nejvíce to po fanoušcích pocítí klubové kasy, které budou muset oželet příjmy ze vstupného. Důvod je zcela jasný. Kluby dají přednost permanentkářům. To se týká například hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary.

Tomáš Vondráček, kapitán HC Energie Karlovy Vary.
Budějovický Motor zhasl historickým zápisem kapitán Energie Vondráček

„Na úterní utkání se Spartou a další domácí utkání HC Energie, která budou odehrána během nouzového stavu, bude umožněn vstup pouze permanentkářům a reklamním partnerům, kteří jsou držiteli sponzorských karet,“ stálo v prohlášení na klubových stránkách HC Energie Karlovy Vary.

„Vstupenky, které byly zakoupeny na utkání se Spartou, zůstávají v platnosti, s ohledem na jejich minimální prodané množství.“ „S ohledem na aktuální vývoj situace sledujte prosím i nadále pozorně náš klubový web a sociální sítě, na kterých vás budeme o nejdůležitějších změnách informovat,“ žádá v závěru své příznivce vedení klubu.

Prozatím v klidu mohou být volejbalisté Karlovarska, jelikož kapacita haly míčových sportů, kde hrají své domácí zápasy v UNIQA extralize, je 900 míst. „Nás se to prozatím až tak moc nedotkne,ale samozřejmě musíme situaci i nadále sledovat,“ upozornil manažer Karlovarska Ondřej Hudeček.

LUKAS WIESE (POL), 28 let, smečař, číslo dresu 13.
V týmu je naše síla, říká smečař Wiese před bitvou s Kladeňáky

„Jelikož máme permanentky, ale také on-line prodej vstupenek na tickeportal, tak v případě naplnění kapacity haly prodej stopneme,“ vysvětluje Hudeček. Stejně jako v případě Energie budou mít přednost držitelé permanentních vstupenek. „Uvidíme, jak se situace i nadále bude odvíjet, ale nevidím to příliš dobře,“ naráží závěrem Hudeček na loňské uzavřené zápasy bez diváků.