Velkou premiéru si odbylo během víkendu letiště v Karlových Varech, když turisty vystřídali běžci, kteří se poprvé v historii letiště mohli proběhnout po letištní dráze.

Vše odstartovalo již nočním závodem Sunset Run na pětikilometrové trase, kdy zamířilo na dráhu několik stovek nadšenců, kteří tak mohli vstřebat během běhu nejen úžasnou atmosféru, ale také si užít nezapomenutelný západ slunce. Mezi běžci nechyběl ani karlovarský pilot Petr Kopfstein se svou dcerou Laurou.

„První SunSet Runway Run na karlovarském letišti neměl fakt chybu. Úžasná atmosféra a západ jako v Kalifornii,“ s úsměvem si pochvaloval na své facebookové stránce premiérovou běžeckou štaci na karlovarském letišti Petr Kopfstein.

Právě karlovarský pilot se zhostil druhý den role startéra. Jako první pustil na dráhu Breakfast Runu ranní ptáčata, kterých se sešlo na startovním roštu opět několik stovek. Posléze přišli na pořad nejmenší běžci, kteří absolvovali Bambini Run, kdy poměřili své síly v závodu na sto či dvě stě metrů. Vše pak zakončil tříkilometrový dm Family Run, který opět absolvovalo několik stovek dětí se svými rodiči či doprovody. Kdo tak zavítal o víkendu na karlovarské letiště, zcela jistě nelitoval a přišel si na nezapomenutelný zážitek, který se již nemusí opakovat.