„Soupeř nám připravil pevnou defenzivu, kterou jsme celý zápas dobývali,“ poukazoval zamyšleně karlovarský trenér Petr Pánek.

Do utkání naskočili velmi dobře hráči ze západu Čech, kteří v závěrečné čtyřminutovce první třetiny odskočili Vinohradům na rozdíl dvou branek, když se do střeleckých statistik zapsali Jaroslav Jaroš a z přesilové hry Petr Novotný. Ta druhá pak nebyla v podání karlovarského výběru povedená, když domácí výběr brankami Martina Skřivánka a Jakuba Záně vyrovnal. Poslední gólové slovo v prostředním dějství však měli hurricani, kterým navrátil vedení v podobě třetí branky Tomáš Oliverius. Vše se tedy lámalo v třetí třetině. Vinohrady bojovaly a v 57. minutě bylo vyrovnáno, když se prosadil Zbyněk Stuchlík.

Vše však rozhodl závěr zápasu, kdy Ondřej Stuchlík nabídl bezmála třicet sekund před závěrečnou sirénou přesilovku Karlovarákům a ti nepohrdli, když ji brankově zúročil Jakub Černý, který tak hurricanům zařídil veledůležitou výhru. „Naštěstí byl soupeř několikrát vyloučen a my jsme to dokázali využít a urvali jsme veledůležitý druhý bod, kterého si nesmírně vážíme,“ pochvaloval si po vítězném duelu Pánek. Smutek naopak zavládl po prohře v kabině Vinohrad. „Soupeř nás přetlačil lepší obranou. Na každý gól jsme se hrozně nadřeli,“ smutně poznamenal k utkání trenér Královských Vinohrad Jan Hanák.

Druhou jarní výhru si připsali na konto fotbalisté varské Slavie, kteří pokořili Přeštice vysoko 6:0.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 3:4 (0:2, 2:1, 1:1). Branky: 26. Martin Skřivánek, 35. Jakub Záň, 57. Zbyněk Stuchlík – 16. Jaroslav Jaroš, 19. Petr Novotný, 36. Tomáš Oliverius, 60. Jakub Černý. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 150. Stav série: 1:2.

Ve čtvrtém čtvrtfinále sice Karlovaráci šli v první třetině do vedení, ale poté již pouze gólově dotahovali. Královské Vinohrady dosáhly na výhru 7:5, čímž tak srovnaly sérii na 2:2, a tak se rozhodující pátý duel odehraje ve středu 21. března od 20.00 hodin v hale míčových sportů v lázeňském městě. "Soupeř byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě zvítězil. My se ze zápasu poučíme a ve středu se těšíme na rozhodující zápas série v Karlových Varech," podotkl k druhému utkání trenér FB Hurrican.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary 7:5 (3:2, 2:2,2:1). Branky: 2. Jan Linhart, 4. Martin Skřivánek, 8. Jan Linhart, 21. Ondřej Rychetník, 32. Štěpán Raiter, 54. Jan Hanák, 56. Petr Hartman - 2. Petr Novotný, 12. Ondřej Vavro, 37. Michal Klápa, 39. Michal Klápa, 60. Daniel Macek. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 135.