„Jejich série byla velmi vyrovnaná. Turnov vedl 2:1, ale nedokázal udělat ten rozhodující krok. Králův Dvůr dokázal postoupit až v pátém zápase, a to v prodloužení. Tak moc byla semifinálová série mezi těmito celky vyrovnaná," popisuje kouč Závora poslední klání svého finálového protivníka.

Králův Dvůr ale není v Karlových Varech zrovna oblíben. Důkazem je to, že si Středočechy hurricani nevybrali ani jednou za svého soupeře. „Před semifinále jsme řekli, že nejsou pro nás ta nejvhodnější volba. To je ale teď už jedno. Budeme s nimi hrát na čtyři vítězná utkání a věřím, že to kluci zvládnou," přidává Závora.

Králův Dvůr, jak už bylo napsáno, postoupil až po vyhraném pátém utkání, které se uskutečnilo ve středu. „Možná budou trochu více unavení, ale na druhou stranu budou ještě plní euforie z postupu. Tím se síly trochu vyrovnají," myslí si kouč.

Trenér týmu, který sídlí nedaleko Berouna, Marek Michálek se vrátil k semifinálové sérii a jejímu rozhodujícímu momentu. „Nádherné dovršení úžasné série. V posledním utkání se k nám vrátilo štěstí. Obzvlášť mě výhra těší kvůli našim fantastickým divákům. Nikdy by mě nenapadlo, že zaplníme dva autobusy našich fanoušků. Těšíme se na finále proti Varům a věříme, že budeme úspěšní i tentokrát," dodává.

I. zápas: sobota 2.4. od 17:00 (HMS KV Arena). II. zápas: 3.4. od 20:30 (SH Králův Dvůr).