V sestavě karlovarského týmu chyběli dva klíčoví hráči Michal Klápa a Jaroslava Jaroš, i přesto se Vary prezentovaly velmi dobrým výkonem. Nakonec však první bod v sérii urval domácí tým, který rozhodl o své výhře 7:6 až v prodloužení, když katem karlovarského výběru byl úspěšný střelec Jaroslav Král. „Vyhrál šťastnější tým,“ poznamenal po prvním semifinálovém duelu karlovarský trenér Petr Pánek. A měl k tomu řádný důvod.

Od úvodní třetiny se totiž jeho svěřenci s favorizovanými Black Angels přetahovali o vedení a po šedesáti minutách byl stav nerozhodný, když hurricani dokázali vyrovnat padesát vteřin před koncem třetí sirény. V následném prodloužení se pak florbalová štěstěna přiklonila na stranu Pražanů. „I přes veškeré úskalí, které nás potkalo, jsme ukázali, že to bude s Black Angels dlouhá a vyrovnaná série,“ přemítal závěrem karlovarský trenér.

Black Angels – FB Hurrican Karlovy Vary 7:6 po prodloužení (3:3, 0:0, 3:3 – 1:0). Branky: 6. a 11. Jakub Hromada, 14. Jan Kopecký, 44. a 67. Jaroslav Král, 46. Jan Hněvkovský, 54. Jakub Boček – 2. , 12. a 45. Petr Stejskal, 20. Michal Chudina, 47. Michal Strachota, 60. Jaromír Lisa. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 280. Stav semifinálové série: 1:0.