V duelu se Severním Irskem si připsala hladké vítězství 3:0 po setech 25:16, 25:7 a 25:X.

V první sadě se svěřenci trenéra Falasca rozehrávali a dopouštěli se drobných nepřesností. Z toho také pramenil výsledek v poměru 25:16. "Začátek byl z naší strany pomalejší, ale pak jsme se rozehráli a soupeři jsme už téměř nic nedovolili," shodlo se několik borců v čele s Markem Zmrhalem, který hájí v extralize barvy Karlovarska. Tedy kvalifikaci hraje před svým publikem.

Další dvě sady už byli jasně pod taktovkou českého vývěru 25:7 a 25:6. "Největším problémem bylo se namotivovat do utkání a udržet koncentraci. Já osobně jsme tento duel bral jako takový ostřejší trénink," předal se kapitán reprezentace Aleš Holubec.

Severní Irsko společně s Kyprem patří mezi outsidery celé skupiny F. Oba tyto celky také svá první klání prohrály. Kypr nestačil na finský národní tým poměrem 3:0. Favorizovaní Finové neponechali nic náhodě a s přehledem vyhráli po setech 25:14, 25:13 a 25:21.

"Nechci ale jeden z týmů nějak shazovat, ale co se týče Severních Irů, tak na mě to působí, že je to tým, který si v práci vzal dovolenou a přijel zkusit štěstí. Neznám to v Severním Irsku, ale určitě tam není volejbal na takové úrovni jako u nás," pokračoval Zmrhal.

Oba borci v českých barvách měli hned po utkání v hlavě další utkání kvalifikace.

Zítra se národní tým střetne se Švédskem, a to už nebude procházka růžovou zahradou. "To určitě nebude. Švédové mají velice kvalitní tým a my se na něj musíme velice dobře připravit. Utkání se Severním Irskem je minulostí, rozehráli jsme se a teď nás čeká náročný zápas, ve kterém budeme muset svoje kvality potvrdit," říká Marek Zmrhal a Aleš Holubec ho doplňuje: "Jaká bude přesně taktika, tak to ještě nevím. Každopádně to bude o naší zodpovědnosti a nasazení. Dali jsme si pro kvalifikaci jasný cíl a za ním musíme jít." dodal.