Basketbalistky karlovarské Lokomotivy potvrdily ve třináctém kole Excelsior ženské basketbalové ligy pozici favorita. Na své palubovce doslova smetly poslední družstvo tabulky Plisku Pardubice třiačtyřiceti­bodovým rozdílem v poměru 96:53. Do tabulky si tak připsaly Karlovaračky hodně důležitou výhru, která je udržela v kontaktu se špičkou tabulky, která bojuje o play off.

Už úvod utkání naznačil jakým směrem se bude duel ubírat. Karlovarské basketbalistky v čele s novou posilou osmadvacetiletou rozehrávačkou Yolandou Michelle Paige vytvořily několika bodový náskok, který po první čtvrtině přetavily na rozdíl jedenácti bodů.

I ve druhé čtvrtce ligového utkání se dařilo karlovarským basketbalistkám střelecky zejména pak Hrabákové a Magerčiakové. Náskok tak narostl před odchodem do šaten na dvaadvacet bodů. Soupeřky z Pardubic na rozjetou Lokomotivu nestačily a tak to vynahrazovaly někdy až záludnými fauly. I stímto artributem se však hráčky z lázeňského města vyrovnaly a po třetí čtvrtině si vybudovaly již jedenatřicetibodový náskok. Záverečná čtvrtá čtvrtina by z jejich strany již jen parádní basketbalovou exhibicí, která mohla skončit i vysněnou nastřílenou stovkou, ale nestalo se tak.

Loko KV – Pardubice 96:53 (23:12, 45:23, 78:47). Nejvíce bodů: Hrabáková 20, Větrovcová 13, Magerčiaková 12, Sedláčková 11 – De La Quintanaová 20, Kramperová a Habětínková po 9.