Premiérovou sledgehokejovou exhibici, kterou pořádali ve středu 30. prosince na ostrovském zimním stadionu úřadující mistři sledgehokejové ligy SKV Sharks Karlovy Vary, vyhrála nad Geierem klanem a spol. překvapivě „novinářská sebranka“. Ta po hodinovém boji totiž mohla slavit vítězství v poměru 2:1.

„Nebylo důležité kolik branek padne, nebo kdo exhibici vyhraje, ale šlo o to ,aby si všichni vyzkoušeli tento sport a na konec roku se řádně pobavili,“ vysvětloval jeden z aktérů exhibice a kapitán Sharks Jiří Berger.

V dresu Press a spol. se představil například onlajnista karlovarského klubu Jan Chlubna nebo redaktor televize R1 Roman Kořinek. Naopak v dresu Geier klanu, které přivezl na led kapitán Kája Wágner tvrdili sledgehokejovou muziku rozhodčí Patrik Fagan nebo právě tři bratři Geierové. Skóre exhibičního duelu otevřel již v 15. minutě benjamínek a kapitán týmu Press a spol. Lukáš Karafiát, který precizně využil gólové nabídky z hole obránce Miroslava Hrbka. O druhou branku novinářů se pak postaral po milimetrovém pasu Chlubny Hrbek. I Geier klan se nakonec dočkal brankové radosti, postaral se o ni po dorážce Martin Karafiát.

„Viděl jsem puk, tak jsem ho tam bouchnul,“ ohlédl se za svou premiérovou trefou Karafiát. I přes další šance na obou stranách se již ukazatel skóre něměnil, a tak „novinářská sebranka“ mohla slavit cenné vítězství. „Press a spol. nakonec prohráli, jelikož jsme se po skončení duelu v šatně domluvili, že góly a nahrávky Hrbka neplatí,“ smál se brankář Geier klanu a spol. Jiří Berger.

„Exhibice se vydařila a mile nás překvapil velký zájem o tuto akci, za což moc děkujeme. Příště bychom chtěli proto exhibici dát více času,“ uzavřel Jiří Berger.

Press a spol. – Geier klan 2:1

Branky: L. Karafiát, Hrbek – M. Karafitát. Rozhodčí: T. Berger, J. Berger senior, Jeřábek.

Press a spol.: Forgo – Chlubna, Hrbek, Janko, Čolič – Seifert, Janoušek, Kořinek, L. Karafiát.

Geier klan a spol.: J. Berger junior – Kvoch, J. Geier, L. Geier, M. Geier – Lindák, Fagan, Bozděk, M. Karafiát.