„Několik let jsem stavěl pro děti sportovní areál,“ vrací se ve vzpomínkám k začátkům Bohuš Eliáš, který našel zázemí v Nové Vsi u Bečova. „Již tři roky areál děti využívají celoročně, za což jsem moc rád,“ neskrývá radost nad zájmem dětí.

Zajímavou akci připravil Eliáš pro děti v rámci fotbalového Eura. „Děti malovaly obrázky pro hráče reprezentace. Za to jim poděkoval pozdravem z Budapešti kapitán Vladimír Darida a kraslický rodák Michael Krmenčík,“ prozrazuje Eliáš, že obrázky sklidily u reprezentantů velký úspěch.

Činovníkům z Dvorů se povedl pořádný majstrštyk. K trenéřině zlákali legendu, Ladislava Vízka.
Budu jako Mourinho, slíbil Vízek v Karlových Varech. Fanoušky čeká show

To však není z jeho strany vše. Každoročně se snaží tábor dětem zpestřit zajímavou návštěvou. Tentokrát potěšil svou účastí děti dvojnásobný mistr české ligy František Dřížďal.

„Děti měly z osobního setkání s mým velkým kamarádem Františkem Dřížďalem velkou radost,“ přibližuje atmosféru, která vykreslila na tvářích dětí úsměv.

„František se mnou několik let navštěvoval na Vánoce dětský domov v Horním Slavkově,“ připomíná Eliáš podporu svého kamaráda. Dřížďal si tak s dětmi zahrál stolní tenis či netradičně chytal ryby. „Pro děti je František velký vzor, alespoň na chvilku byly šťastné,“

8. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2021.
PODÍVEJTE SE: Takový byl 8. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2021

V současné době místopředseda a mentor přípravek FC Slavia Karlovy Vary však neodcházel s prázdnou. „Děti mu předaly slíbené obrázky pro hráče za utkání se Slavií Praha,“ naráží Eliáš na slib, který děti daly před soubojem dvou Slávií.

Děti však potěšil i Dřížďal, který je obdaroval nejen dárky od hráčů FC Slavie Karlovy Vary, ale také od SK Slavia Praha či kouče pražského klubu Jindřicha Trpišovského.

„Já jsem za tohle moc šťastný, protože moje práce dělá radost dětem dětských domovů.“