Se dvěma výhrami v derby se Sokolovem a hlavně způsobem, jakým je jeho tým dosáhl, je nadmíru spokojený trenér basketbalistů karlovarské Thermie Tomáš Kempf. Víkendová utkání komentoval slovy:

„Jsem velmi spokojený nejenom s výsledky, ale hlavně s herním projevem jako takovým. S přístupem hráčů, a to i těch, kteří se nedostali do nominace nebo na hřiště vůbec. Po výhrách nad Pískem a Žižkovem jsem mluvil o tom, že se z nás konečně stává TÝM, nyní, zejména v nedělním zápase, to bylo opět vidět. Každý z kluků pomalu, ale jistě přijímá svou roli v kolektivu, a to i na úkor svých osobních ambicí.

Zdárným příkladem je Jirka Dufek. Dříve člen základní pětky, dvacetibodový ostrostřelec, kterým stále bezesporu je!, je nyní na průměru necelých deseti bodů na zápas a nastupuje až jako šestý muž z lavičky. A i když se to nezdá, je pro tým velikým přínosem. Odvádí velmi dobrou práci v obraně a je schopen hrát na několika postech. Do hry vnáší bojovného ducha a na střídačce i v šatně tým stále povzbuzuje a hecuje.

Pomalu se vytrácejí znechucené výrazy hráčů, kteří se nedostali do hry, nebo, jak se říká, ´nedali těch svých patnáct´, naopak během toho svého minima se snaží podat maximální výkon a svědomitě pracovat pro tým. V neděli byl například do role pouhého ´cloniče´ nasazen Láďa Horejš a to se nakonec ukázalo jako klíčové pro výhru celého týmu. Sokolov nebyl schopen na jednoduchou kombinaci rozehrávače s dlouhým reagovat a tím se otevírala okna v obraně hostů, kterých využívali ostatní hráči. V těchto momentech se blýskl několika vydařenými střeleckými pokusy a asistencemi rozehrávač Pavel Fuksa, který zahrál dosud nejlepší ze svých zápasů v mužském áčku.

Jsem rád, že na zápasech byli i Chris Rychnavský s dalšími kluky, kteří se nevešli do kádru na tento víkend. To je velice sympatické a moc důležité. Každý v týmu musí vědět, na co má a na co ne, přijmout svou úlohu a tu plnit co nejlépe.

Ano, máme problémy s obranným doskokem, nemáme velikého a silného centra, který by sbíral balony, které nám ve většině případů bere soupeř. Za to ale máme rychlá křídla a kvalitní rozehrávače, kteří musí tuto indispozici přiměřeně vyvážit. Tento tým se učí postupně svůj handicap vyvažovat právě rychlostí, chytrostí a hlavně bojovností. Zdárným příkladem je nedělní zápas. Ještě nikdy jsem neviděl, že by se kluci takhle rvali. Bojovali v obraně jako lvi a v útoku hráli s chytrostí a lehkostí jako už dlouho ne,“ nešetřil chválou svých svěřenců karlovarský kouč.

Přestože zásluhu na obou výhrách má podle jeho mínění celé družstvo, nakonec přece jen některé strůjce triumfu jmenoval: „Hlavními oporami byli Filip Halada, který dal za víkend celkem 65 bodů a měl úspěšnost trestných hodů 15 bodů ze 17 střel, skvělí byli Ondra Gargula se 23 body a 23 doskoky a také Jirka Slavík se 47 body a 17 doskoky. Vynikající ovšem byli i naši fanoušci, kteří vytvořili to správné peklo a hnali kluky dopředu. Jsem hrdý na náš tým, jsem si vědomý kvalit jednotlivých hráčů i jejich zapálení pro hru a touhu po vítězství a mám velikou chuť na druhou půlku sezony,“ končí své ohlédnutí za víkendem Tomáš Kempf.