Poslední březnový den se zde proháněly dámy v pravěkých kostýmech. Netradiční akci na závěr zimní sezony si nenechala ujít téměř stovka dívek a žen.

Akce byla opět součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. „Letošní Dámská jízda se vydařila. Na tratích byl dostatek sněhu a počasí bylo nádherné. Tématem tohoto ročníku byl pravěk, což možná řadu žen od účasti odradilo. Ale ty, které se závodů zúčastnily, opět nezklamaly a připravily si krásné kostýmy. A tak na trať vyrazily většinou ženy oděné jen do kožešin,“ zhodnotila průběh Jitka Peřina, hlavní organizátorka akce z LK Slovan Karlovy Vary, a dodala: „Na druhou stranu tyto kostýmy přilákaly řadu diváků, kteří vytvořili příjemnou atmosféru.“

Dámské jízdy se zúčastnila necelá stovka startujících. V hlavní kategorii zvítězila již poněkolikáté Kateřina Bauerová, manželka Lukáše Bauera.

Po dojetí poslední závodnice proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a samozřejmě byl oceněn i nejpovedenější kostým.

„Vítězkami se staly dvě pravěké lovkyně i s uloveným kancem a také stádo nefalšovaných pravěkých krav,“ uvedla Jitka Peřina.

A jak je tomu na této akci zvykem – organizátoři již mají jasno i v tématu 17. ročníku. Konec března 2020 bude na Božím Daru ve znamení cirkusu.

Nejúspěšnější sportovec roku 2018.
FOTO: Ambassador zářil, dorazili hvězdní sportovci