A znovu se bylo na co dívat. Kvalitní utkání, fotbalový um prvoligových hráčů Tomáše Vondráška (FK Teplice) nebo Petra Jiráčka (FC Viktoria Plzeň), mnoho dalších kvalitních hráčů, kteří od ranních hodin až do večera bavili početnou diváckou obec. Do bojů o putovní pohár březovského starosty zasáhlo rovných dvacet týmů, které byly rozděleny do čtyř pětičlenných skupin, ve kterých se utkaly systémem každý s každým. Dvě nejlépe umístěná mužstva potom postoupila do vyřazovacích kol, kde se bojovalo k.o. systémem až do určení celkového vítěze.

Skupina A
Ve skupině A bylo jasným favoritem na postup „áčko“ sokolovské Materie, které také tuto úlohu splnilo a s plným počtem bodů obsadilo první místo. O druhé místo si to rozdali hráči chodovského Titanicu a sokolovské Metaxy. Úspěšnějšími byli nakonec hráči Chodova. Metaxa skončila na místě třetím. Nastoupí Sokolov obsadili čtvrtou příčku a bez bodu skončili na posledním místě hráči FC Jenišov.

Výsledky: Materia Sokolov A – FC Jenišov 8:0, – Metaxa Sokolov 5:0, – Nastoupí Sokolov 1:0, – Titanic Chodov 1:0. Metaxa Sokolov – FC Jenišov 4:0, – Nastoupí Sokolov 6:2, – Titanic Chodov 0:2. Titanic Chodov – FC Jenišov 8:1, – Nastoupí Sokolov 1:1, – Nastoupí Sokolov – FC Jenišov 4:0.

Tabulka
1. Materia A 4 400 15:0 12
2. Titanic 4 211 11:3  7
3. Metaxa 4 202 10:4  6
4. Nastoupí 4 112  7:8  4
5. FC Jenišov4 004  1:24 0

Skupina B
Ve skupině B byl hlavním favoritem na postup tým Sportingu Sokolov. Na další postupové místo potom pomýšlely všechny zbývající celky. Sporting svůj úkol také splnil a bez ztráty bodu vyhrál skupinu. O druhé postupové místo si to nakonec rozdala mužstva Stará Garda Ostrov a Hogo Fogo Kynšperk. Postup si ve vzájemném duelu nakonec vybojovali hráči Ostrova, kteří porazili Kynšperk 4:2. Čtvrté místo obsadila 1. FC Bažina, bez bodu skončili na pátém místě hráči FK Jindřichovice.

Výsledky: Sporting Sokolov – Kynšperk 2:0, – FK Jindřichovice 5:0, – Ostrov 4:0, – 1. FC Bažina 3:0. Kynšperk – FK Jindřichovice 1:0, – Ostrov 2:4, – 1. FC Bažina 5:2. FK Jndřichovice – Ostrov 0:6, – 1.FC Bažina 2:3. Ostrov – 1. FC Bažina 5:1.

Tabulka
1. Sporting 4 400 14:0 12
2. Ostrov 4 301 15:7  9
3. Hogo Fogo4 202  8:8  6
4. Bažina 4 103  6:15 3
5. Jindřich. 4 004  2:15 0

Skupina C
Ve skupině C nebylo o překvapení nouze. Do druhé fáze turnaje se na prvním místě probojovali hráči Celticu Citice, z druhého místa je doprovodili hráči Materie Sokolov B. Velice dobře zahráli v této skupině také hráči Loket Pistols, o postup se chtěli poprat i hráči Flamenga Březová. Jednu výhru a dvě remízy vybojoval Loket Pistols a to stačilo v konečném součtu pouze na nepostupovou třetí příčku. Čtvrté místo obsadili hráči Flamenga, poslední potom skončili s jedním bodem mladíčci z týmu Junior Sokolov.

Výsledky: Celtic Citice – Junior 3:1, – Flamengo 3:1, – Loket 1:0, – Materia B 0:1. Materia B – Junior 2:0, – Flamengo 3:3 , – Loket 0:0. Loket – Junior 1:1, – Flamengo 2:1. Flamengo – Junior 2:1.

Tabulka
1. Celtic 4 301 7:3 12
2. Materia B 4 220 6:3  8
3. Loket 4 120 3:3  5
4. Flamengo 4 112 7:9  4
5. Junior 4 013 3:8  1

Skupina D
Favorizovaní karlovarští Draci nenašli ve čtvrté skupině přemožitele a do druhé fáze turnaje postoupili zaslouženě z prvního místa. O druhou čtvrtfinálovou vstupenku zabojovala všechna zbývající družstva. Hodně se věřilo hráčům ASK Rád, ale také sokolovskému Realu. Nakonec se však radovali z postupu borci CSKA Lomnice, kteří svým výkonem řádně překvapili. Třetí místo připadlo Rádu, čtvrtý skončil AC Real Sokolov. Pátá příčka připadla bezbodovému týmu AC Lítov.

Výsledky: Draci K.Vary – AC Lítov 6:2, – Lomnice 6:0, – ASK Rád 1:0, – AC Real 4:1, Lomnice – AC Lítov 2:0, – ASK Rád 1:0, – AC Real 0:0, ASK Rád – AC Lítov 4:2, – AC Real 2:0, AC Real – AC Lítov 6:2.

Tabulka
1. Draci K.Vary 4 400 14:1 12
2. Lomnice 4 210  3:6  7
3. ASK Rád 4 202  6:4  6
4. AC Real 4 112  7:8  4
5. AC Lítov 4 004  4:15 0

Čtvrtfinále
Jako první si postup do semifinále zajistila sokolovská Materie A, když musela o postup bojovat s velmi dobře hrajícím týmem mladíků CSKA Lomnice.

O druhé místo v semifinále si to rozdali hráči Materie B a Sportingu Sokolov. Hráči Materie B kolem tahouna Davida Peřiny se snažili strhnout vítězství na svoji stranu především zkušeností. Úspěšnější byl nakonec ve druhém čtvrtfinále sokolovský Sporting vedený Tomášem Bereczkým, který uspěl se svojí trpělivou hrou a dosáhl zaslouženého vítězství.

Jako třetí si účast v semifinále vybojovali hráči Celticu Citice. Ti si v souboji s chodovským Titanicem od počátku zápasu zkušeně hlídali svůj náskok.

Velkým překvapením byl boj o poslední semifinálové místo v turnaji, kde se utkali Draci K.Vary a Stará garda Ostrov. Draci vstoupili do utkání velice nezodpovědně a během krátké chvilky prohrávali o tři branky. Potom se jim podařilo zápas srovnat a vše naznačovalo, že vítězství získají na svojí stranu, ale mladící z Ostrova dál hráli ve velkém nasazení a svým důrazem dotáhli utkání do vítězného konce a poslali tak jednoho z favoritů turnaje domů .

Výsledky: Materia Sokolov A – CSKA Lomnice 2:1 , Sporting Sokolov – Materia Sokolov B 2:1, Celtic Citice – Titanic Chodov 4:2 , Draci K.Vary – Stará Garda – Ostrov 5:7

Semifinále
V prvním semifinálovém duelu bylo znovu na co koukat. Sokolovská Materie se ujala dvoubrankového vedení, ale mladíci ze Sportingu se nevzdali a dokázali stav utkání srovnat. V dalším průběhu si oba týmy připravily několik pěkných příležitostí, ale žádnou nedokázaly zužitkovat. Když už se zdálo, že vše spěje k penaltovému rozstřelu, dokázala Materia vstřelit branku a strhnout tak výhru na svou stranu.

Ve druhém zápase o finále na sebe narazili hráči Celticu Citice a překvapení turnaje Stará Garda Ostrov. Zápas byl velice vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Nakonec tento duel vyšel lépe Celticu, který svého soupeře brankově přestřílel.
Výsledky: Materia Sokolov A – Sporting Sokolov 3:2 , Celtic Citice – Stará Garda Ostrov 3:1.

O 3. místo
V tomto utkání si to rozdaly týmy, které se potkaly již v základní skupině. Lépe nakonec utkání vyšlo hráčům Ostrova, kteří si drželi před svým soupeřem od počátku brankový náskok, a těšili se tak ze třetího místa v turnaji.
Sporting Sokolov – Stará Garda Ostrov 2:4.

Finále
Kdo si myslel, že finále bude jednoznačně v režii sokolovské Materie, tak se mýlil. Hráči Celticu Citice proti velmi zkušenému týmu hráli zodpovědně zezadu a snažili se hráčům Materie narušovat rozehrávku. Sami se pak pokoušeli o kombinační hru s rychlým zakončením. To se jim také několikrát během zápasu podařilo. Hráči Materie se po celý zápas tlačili do koncovky a chvílemi měli jasnou převahu. Na druhé straně hráči Citic svým přístupem a bojovností bránili svou svatyni, a když už všichni hráči, ale i diváci viděli zápas u konce s nerozhodným výsledkem, tak brankář Materie vyhodil dlouhý balón na nabíhajícího útočníka Kuru, který míč hlavičkoval do branky Citic pouhé dvě vteřiny před koncem utkání a zajistil tak vítěznou trofej pro hráče Materie.
Materia Sokolov A – Celtic Citice 1:0.

Konečné pořadí
1. Materia Sokolov A
2. Celtic Ciitce
3. Stará Garda Ostrov
4. Sporting Sokolov

Turnaj se v letošním roce vydařil. Spousta týmů překvapila svým výkonem a bojovností. Hodně týmů představilo spoustu nových tváří a předem se často nedalo určit, kdo je favoritem zápasu. Svým výkonem letos nejvíce překvapily týmy CSKA Lomnice a Stará Garda Ostrov. Naopak turnaj nevyšel hráčům ASK Rád a Hogo Fogo Kynšperk.

Největším překvapením a také zklamáním bylo čtvrtfinálové vyřazení Draků. Dobrým výkonem se prezentoval Sporting Sokolov, který byl po vyřazení v semifinále zklamán, ale pokud tým zůstane pohromadě, může již v příštím roce patřit ke spolufavoritům turnaje. Tradičně dobrým výkonem se samozřejmě prezentoval vítězný tým Materia Sokolov a svou kvalitou si celkové vítězství určitě zasloužil.

Pozitivní je skutečnost, že noví hráči se svými výkony a bojovností stávají konkurencí pro déle hrající týmy. „Jen mě zaráží u některých z nich jejich vystupování vůči starším a zkušenějším hráčům a vůči rozhodčím. Myslím si, že v tomto směru se mají mladíci ještě hodně co učit. Také bych se chtěl zmínit o rozhodčích. Nechci se jich zastávat, ale mrzí mě, že někteří diváci a vesměs hráči je urážejí. Vím, že dělají chyby, ale to každý z nás, a neznamená to, že se budeme urážet. Emoce k fotbalu patří, ale vše má své meze, a pokud si někdo myslí, že umí pískat lépe a bez chyb, rád ho příští rok na turnaj vezmu a může si to vyzkoušet,“ našel na turnaji i negativa organizátor Petr Peterka.

„Děkuji všem hráčům za jejich účast a čas, který si před svátky našli, a také všem třem rozhodčím, pánům Špakovi, Hricovi a Eliašovi. Poděkování též patří ISŠTE za poskytnutí sportovní haly, MěÚ Březová a všem ostatním, kteří se na turnaji podíleli,“ řekl Peterka závěrem.