Velkou měrou k tomu napomohl skvělým výkonem karlovarský univerzál Filip Rejlek. Toho na palubovce zcela jistě nepřehlédnete. Dvoumetrový volejbalový zabiják to totiž umí při zápase pořádně roztočit.

„Ke konci utkání jsme se už rozehráli a dotáhli to k vítězství za tři body,“ culil se Rejlek, který dělovým servisem zaznamenal tři esa a k tomu přidal jako bonus sedmnáct bodů.

Jenže vše tentokrát nebylo podle not karlovarského klubu, který sice vyhrál bez potíží první set, poté ale začala řádně volejbalově kousat i Odolena Voda.

„Ve druhém setu jsme příliš chybovali, měli jsme problém na příjmu a nechali jsme si je odskočit. Kluci, kteří dostali příležitost, nejsou ještě úplně sehraní,“ míní Rejlek.

Úřadující mistr extraligy se tak před svými fanoušky několikrát pořádně zapotil.

„Dva a půl setu to nebyl hezký volejbal. Byl to takový ospalý zápas. My jsme měli soupeře často pod sebou, ale vždycky jsme udělali nějaké chybičky a pustili ho do hry,“ přemítal sedmatřicetiletý volejbalista ve službách Karlovarska.

Všechno však mělo dobrý konec. Karlovarsko zkoncentrovalo svůj výkon a ovládlo další dva sety, z čehož byla výhra 3:1, čtvrtá v letošním extraligovém ročníku.

Karlovarský ´zabiják´ si navíc vylepšil bilanci třemi esy, celkově jich má na kontě čtrnáct, čímž je tak nejlépe hodnoceným hráčem Uniqa extraligy.

„Já jsem rád za přípravu našeho trenéra, děláme s ním cvičení na servis, které mi naprosto vyhovuje,“ chválil si Rejlek a pokračoval: „Tak to bylo i loni. Zažil jsem to jednou v životě, v Turecku, kdy podobný systém nácviku servisu praktikoval náš tehdejší italský trenér. Já si díky tomu i víc věřím,“ poukazoval Rejlek.