Mistrovství republiky nejmladší nohejbalové generace pořádá z pověření Českého nohejbalového svazu karlovarský extraligový oddíl SK Liapor Witte a odehraje se ve sportovní hale BK Lokomotiva Karlovy Vary v Tuhnicích. Ideální počet startujících je 16 trojic, turnaj se ale odehraje i za případné menší účasti.

„Podmínkou pro pořádání mistrovství republiky je nejméně dvanáct oficiálně přihlášených sestav z nejméně čtyř oddílů. Turnaj se samozřejmě odehraje, i kdyby se sešlo účastníků méně, mistrovský titul se ale udělovat nebude," vysvětluje pravidla nohejbalové federace hlavní pořadatel akce František Veselý a pokračuje: „O statut bodovaného turnaje Poháru mládeže ČNS ale turnaj nižší účastí přijít nemůže."

Mistrovství republiky trojic mladších žáků se odehraje v sobotu 14. listopadu 2015 v hale BK Lokomotiva. Slavnostní zahájení turnaje bude v 9:00, do 14:00 se budou hrát zápasy v kvalifikačních skupinách, od 14:00 do 17:00 přijdou na řadu zápasy play-off a na 17:30 je připraveno slavnostní vyhlášení nejmladších mistrů republiky.

„Jsem přesvědčený, že turnaj splní naše očekávání a že do Karlových Varů přiláká všechny hráče, kteří v této věkové kategorii v republice něco znamenají. Určitě bude zážitkem i pro diváky, vždyť tady uvidí v akci hráče, kteří budou v příštích letech psát historii českého nohejbalu," zve všechny nohejbalové fanoušky na šampionát František Veselý.