V kolika letech jsi začal se sportem a v jakém odvětví?
Mým prvním sportem byl fotbal, který jsem začal hrát v sedmi letech v FK Ostrov. Začátky nebyly zrovna lehké, ale dalo se vše zvládnout. Navíc jsem nastupoval na nejdůležitějším postu, a to brankáře, takže to občas bylo hodně zajímavé (smích).

Po fotbale jsi přešel na florbal, jaký byl důvod?
Ano, přesně tak. Čtyři roky jsem hrál fotbal a poté přešel k florbalu, který jsem taktéž hrál v Ostrově, ale pak jsem zamířil po dvouročním působení do Karlových Varů, jelikož moji kamarádi chtěli, abych to v lázních zkusil, a pro mě to byla nová výzva.

Poté jsi obdržel nabídku Tatranu Smíchov, tedy do klubu české florbalové špičky, jak jsi to vnímal?
Taková nabídka se neodmítá. Pro mě to byl zase posun kupředu, navíc to byla velká šance zahrát si v kvalitním klubu, který patří do české špičky, a také to bylo o zkušenostech. Po čtyřech sezonách v Karlových Varech tak přišla nová motivace.

Jak jsi tedy skloubil dojíždění do hlavního města na tréninky a školu?Národní liga, florbal: FB Hurrican K. Vary - FBC Plzeň 7:2.
Nebylo to vůbec jednoduché, ale zvládl jsem to. Kdybych hodně chtěl, tak za čas strávený v autobuse by ze mě byl doslova Einstein (smích).

Nakonec ses opět vrátil po menší pauze do Karlových Varů…
V Tatranu jsem odehrál několik turnajů a jednu sezonu, ale pořád jsem byl se všemi v Karlových Varech v kontaktu. Pak ale nějak došla florbalová chuť, takže jsem byl rád, že jsem se mohl opět vrátit mezi kluky, které velmi dobře znám. Tímto patří Hurricanu velký dík za jejich vstřícnost a také za to, že mě opět přijali mile mezi sebe.

V současné době nastupuješ jak za juniory, tak i muže hurricanů, co ti to dává?
Pořád je to o zkušenostech a růstu, určitě tomu musí člověk hodně dávat, bez toho by to nešlo. Řekl bych to takto, jsme tým, ve kterém má každý svou pozici, a od toho se pak vše odvíjí.


Bude to znít divně, ale prozatím se zaměřuji spíše na svůj osobní život, ve kterém je můj hlavní cíl studium. Ale dále bych se chtěl opět vrátit ještě k fotbalu, jelikož s klukama chodíme pořád kopat, ale uvidíme, jak to bude časově, a samozřejmě makat pak na sobě po florbalové stránce.