Karel Hellmich vybojoval v Regensburgu bronz

KARLOVY VARY - Další velký úspěch zaznamenal karlovarský běžec Karel Hellmich. Tentokrát získal na mistrovství světa seniorů v Regensburgu na desetikilometrové trati bronz.

19.5.2007

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

„Naší velkou nadějí na startu byl především karlovarský vynikající běžec Karel Hellmich z Triatletu Karlovy Vary a mariánskolázeňský Zdeněk Dúbravčík,“ vysvětloval před závodem další účastník Oldřich Dvořák. Ve 14:00 hodin se na startovní čáru postavili Dúbravčík a Hellmich v kategoriích M40 a M45. Start byl ale společný ještě pro kategorii M30 a M50.

Silniční běh absolvovali závodníci na trati dlouhé 1109 metrů (poz. red. podobně se běželo i na závodě na Rolavě), za vytrvalého deště při deseti stupních Celsia a naprosto bez větru. Tempo závodu udávali od startovního výstřelu domácí závodníci a první kilometr uběhli pod tři minuty. „To bylo asi osudné pro našeho Zdeňka Dúbravčíka. Karel Hellmich se správně nenechal strhnout, přesto však uběhl první kilometr za 3:07 vteřin a na ´dvojce´ už byl vedle Dúbravčíka,“ vypočítával Dvořák.

V dalším průběhu závodu se Hellmich rychle vzdaloval Dúbravčíkovi a přibližoval k borcům své kategorie. ´Pětku´ uběhl za 16:08 a jeho vystupňované tempo, kdy si sáhl až na samé dno svých sil doběhl do cíle na třetí příčce v excelentním čase 32:24. „V kategorii M40 doběhl trošku rezignovaně Dúbravčík, který se propadl až na jednadvacáté místo v čase 33:49,“ uzavřel Dvořák.

Další výsledky karlovarských běžců: M50 – Jiří Westrmaier 50. místo, 41:45. M55 – Odřich Dvořák 33. místo, 44:40. M60 – Manfred Krassa 26. místo. Vladimír Zounar 57. místo, 52:01.

Další závod se uskuteční v Regensburgu už tuto neděli, 20. května. Poběží se půlmaraton a na startu nebudou chybět ani karlovarští zástupci. Z regionu se klání zúčastní běžci v kategorii M35 Michal Havlíček, M40 Miroslav Švehla, M50 Milan Roubíček a W35 Radka Havlíčková.

19.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Divizní fotbalisté FC Slavia Karlovy Vary zahájili v pondělí neoblíbenou zimní přípravu.
13

Slávisté zahájili zimní galeje, čeká je náročná šichta

Kruhové objezdy si města zvelebují

Ski Classics: Šéfa Bauera potěšil skvělým bronzem Rus Ilja Černousov

Seefeld – Skvělé, skvělé, skvělé. První individuální závod sezony a první stupně vítězů. Tak se v Seefeldu prezentoval člen Bauer Ski Teamu Ilja Černousov, který vybojoval v 60 km dlouhém Kaiser Maximilian Laufu třetí příčku.