Hit extraligy, ve kterém se proti sobě postavily první a čtvrtý tým extraligové tabulky, načali lépe Karlovaráci, kteří v úvodním setu v hale míčových sportů před 825 diváky ovládli první set v poměru 25:18.

Ještě lepší volejbalovou podívanou předvedli hráči Karlovarska ve druhém setu, který proměnili v jednoznačnou záležitost, když nad Libercem zvítězili rozdílem deseti bodů 25:15.

„Dva sety jsme téměř neexistovali, protože domácí výborně podávali a my jsme nebyli schopni dobře zaútočit,“ zlobil se liberecký trenér Michal Nekola.

I do třetího setu naskočili lépe hráči z lázní, ale trenér týmu Liberce během něj zarotoval sestavou a výsledek se rychle dostavil, když jeho tým snížil po výhře 25:18 na 1:2 na sety.

„Výborně jsme zápas odstartovali, ale cítil jsem, že jsme se trochu nechali unést důležitostí zápasu,“ narážel karlovarský trenér Jiří Novák na třetí set, ve kterém slavil vítězství Liberec.

„I když první dva sety byly docela jednoznačné, tak jsme se nevyvarovali technických chyb, které se naplno projevily ve třetím setu a čtvrtém setu, kde jsme ztratili malinko trpělivost a chtěli jsme všechno moc rychle rozhodnout,“ poukázal Novák.

Čtvrtý set se nesl v karlovarské míčovce ve vyrovnaném duchu, kdy se rozhodovalo v samotném závěru setu, který dokázalo Karlovarsko přetavit po vítězství 25:23 ve třetí důležitý bod, čímž si upevnilo pozici v extraligové tabulce.

„Trošku jsme to zdramatizovali ve čtvrtém setu. Ale jsou to důležité tři body, které se budou na konci počítat,“ podotkl k rozhodujícímu setu kapitán Karlovarska Filip Rejlek.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:18, 25:15, 18:25, 25:23). Rozhodčí: Krtička , Fink. Diváci: 825.

VK ČEZ Karlovarsko: Ticháček, Lux, Patočka, Rejlek, Wiese, Wilson, Pfeffer (stř. Džavoronok, Vašina, Mlynarčík).

Liberec: Srb, Shafranovich, Veselý, Štokr, Šulista, Leikep, Kopáček, Kunc (stř. Pietruczuk, Indra, Macias).