Od příchodu na západ Čech se začlenil do kádru VK ČEZ Karlovarsko bez větších problémů. V posledních extraligových duelech si však dvaadvacetiletý forvard zvyká na nový post, když po uzdravení Lukáše Ticháčka se přesunul na post libera, kde kryje záda velezkušenému Danielu Pfefferovi.

„Změna to určitě je,“ poukazoval na změnu postu z nahrávače na libero Martin Kočka. „Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále, ale určitě krýt záda Pepemu, který patří k nejzkušenějším v týmu, je pro mě veliká čest,“ vysekl poklonu svému zkušenějšímu spoluhráči Kočka.

„Troufám si říct, že je jak můj další brácha, tudíž se od něj snažím co nejvíce odkoukat a naučit,“ chválí si dobrého učitele volejbalista Karlových Varů.

Navíc uplynulý týden byl právě pro mladíka z lázeňského města hodně emotivní, když se dvakrát postavil svému bývalému klubu.

„Pro mě to bylo velice zvláštní,“ přiznává smíšené pocity Kočka. „Nikdy jsem nečekal, že někdy budu mít takovéto pocity,“ dodává.

„Každopádně jsem chtěl za každou cenu dvakrát vyhrát, což se nám s týmem povedlo, a za to jsem strašně moc rád,“ pochvaloval si Kočka úspěšné dvojutkání, ve kterém Karlovarsko urvalo cenných pět bodů.

Navíc se na druhé straně barikády postavil mladíkovi s číslem 21 na dresu jeho táta Miloš, když před dvojzápasem přišlo z obou stran tradiční kočkování.

„To si pište, že jsme se kočkovali (smích). Oba jsme se snažili i zjistit nějaké informace, ale bylo vidět, že ani jeden z nás nechceme tomu druhému pomoct. Hlavně kvůli tátovi to pro mě byla dost srdeční záležitost,“ vysvětluje karlovarský mladík.

První duel, který Vary odehrály v domácím prostředí, jasně vyhrály v poměru 3:0 na sety. Ten druhý pak ovládly až po senzační dramatické koncovce, kdy dokázaly odvrátit několik mečbolů v podání Lvů, a z prohraného utkání udělaly vítězné, když nakonec vyhrály na sety 3:2.

„Věděli jsme, že ten druhý zápas bude podstatně těžší i z důvodu, že budeme hrát v neznámé hale, a navíc pravděpodobně nastoupí s narychlo uzdraveným stěžejním smečařem Stefanem Skakičem. Také tomu tak bylo, ale to, co se stalo na konci pátého setu, se stane vážně párkrát za život, a na této úrovni zrovna tak. Pokud stojíte na naší straně, tak si dokážete představit naši euforii první vteřiny po zápase,“ narážel Kočka na vítěznou euforii v podání hráčů Karlovarska, která po senzačním obratu tie-breaku pohltila Unyp Arénu.

„Ukázali jsme, jaký jsme tým, a tato dvě vítězství nám určitě moc pomůžou do posledních duelů základní části,“ vypočítává. Po pražském utkání pak šla navíc rivalita s jeho tátou stranou.

„To, co řekl pár minut po zápase, bych asi nechtěl zmiňovat (úsměv), ale nakonec jsme si poblahopřáli k výkonům a popřáli štěstí do dalších bojů,“ poukazoval na pozápasovou diskuzi se svým otcem.

Naplno se tak mohla rozjet pořádná oslava, kdy nechyběl ze strany Martina Kočky ani pověstný pokřik bum-bum-šakalakaaaa. „To začalo během pár příprav před zápasem, kdy náš trenér začal poukazovat na razantní zakončení po různých akcích, až nakonec z toho vzniklo pozápasové hurá,“ vracel se ke vzniku netradičního vítězného pokřiku.

Karlovarsko však nečeká žádný velký oddych, již ve středu, tedy 27. ledna, se představí v odvetném utkání na půdě českobudějovického Jihostroje, kde bude chtít navázat od 18 hodin na své úspěšné tažení základní částí, když prozatím má na svém účtu devět výher v řadě za sebou. Jenže ani Jihočeši nebudou chtít v domácím prostředí ztrácet, když si drží domácí neporazitelnost.

Navíc půjde o souboj prvního týmu s druhým, což přinese velmi zajímavou volejbalovou bitvu. „Určitě chceme předvést naši razantní týmovou hru a hrát až do samotného závěru. Bylo by super, kdybychom jejich domácí neporazitelnost prolomili,“ přeje si závěrem další cenný skalp Martin Kočka.