Výsledek 3:0 sice vypadá jako jednoznačný, ale na palubovce tomu tak nebylo. Brno totiž řádně volejbalově kousalo, a to jak v prvním, tak i třetím seti. Ten druhou totiž Karlovarsko přetavilo ve svou exhibici. „Brno v prvním zápase porazilo Budějovice a i proti nám hrálo dobře. Nebylo to nic lehkého,“ uznává sedmnáctiletý benjamínek Varů a pokračoval: „Hlavně první set Brno hrálo velmi dobře. Díky naší trpělivosti jsme ale set vyhráli a tím si velmi ulehčili celý zápas.“

Pastrňák si tak vystřihl v dresu trojnásobného mistra UNIQA extraligy úspěšnou premiéru v základní sestavě, kterou poskládal pro první extraligové vystoupení trenér Varů Liam Sketcher. „Potěšující to určitě bylo, i když jsem nenastoupil na svém postu smečaře, ale na postu univerzála, “ připomněl Pastrňák změnu postu, kterou v bitvě s Brnem zaujal.

Liam Sketcher, hlavní trenér.
Vary odstartovaly desátou sezonu mezi elitou výhrou nad Brnem

„Vždy se snažím hrát na sto procent, ať už jdu z lavičky, nebo hraji v základní sestavě, “ svěřil se karlovarský mladíček. Vítězstvím si Karlovarsko zpestřilo oslavný večer, který byl věnován desetiletému výročí klubu. „Atmosféra byla super, “ chválil si s úsměvem Pastrňák volejbalovou kulisu. „Přišlo přes tisíc diváků, což je číslo, které bychom chtěli vidět na každém domácím zápase,“ přeje si hráč s číslem čtrnáct na prsou další hojné návštěvy v hale míčových sportů.

Již dnes čeká Karlovarsko od 18.00 hodin první vystoupení na palubovce soupeře, když se představí v dohrávce 1. kola UNIQA extraligy na půdě Příbrami. „V Příbrami je většina hráčů úplně nových. Musíme se na ně hlavně dobře připravit a myslím, že to zvládneme a přivezeme tři body,“ říká Pastrňák k bitvě na palubovce soupeře.

Příbram ve 2. kole extraligy neuspěla v Beskydech, kde prohrála 1:3 na sety, a tak se bude chtít revanšovat svým fanouškům v domácím prostředí v souboji s Karlovarskem, takže hosty ze západu Čech, nečeká nic lehkého. „Hlavní roli bude určitě hrát obrana a servis, “ doplnil Pastrňák k utkání, který mohou fanoušci zhlédnout na volej.tv.