Mohli jste ji tak potkat nejen v bílé stopě, ale například i v lese či u vody některou sportovní celebritu z Karlovarského kraje. Jedno však mají společné, a to lázeňské lesy, které využívají v rámci přípravy.

„Nejčastěji trénuji v oblasti mezi Novými Hamry, Perninkem, Přebuzí a Nejdkem,“ prozradil svá oblíbená místa k přípravě, pokud zrovna neplní své reprezentační povinnosti, reprezentant v běhu na lyžích a novohamerský rodák Michal Novák.

„Nejlepší podmínky jsou na Božím Daru, hlavně kvůli zázemí na německé straně hranice,“ poukazovala česká mužská reprezentační jednička. „Rád trénuji také v karlovarských lázeňských lesích,“ přidával Novák další místo, kde ho mohou amatérští sportovci zahlédnout. Potkat však mohou i jeho sestru Petru Novákovou, českou reprezentantku v běhu na lyžích.

„Nejčastěji mě lidé mohou potkat v okolí Božího Daru, konkrétně na Jahodové louce nebo přilehlých magistrálách,“ přiblížila Petra Nováková místa, kde trénuje, kde ji nejen amatérští sportovci mohou potkat.

„V létě je to pak Klínovec a jeho okolí, když jsem pak nějaký den u rodičů, tak během přípravy ráda běhám na perninské a také na Tisovský vrch nebo podél řeky Rolavy směrem na Chaloupky, Jelení a Přebuz. Tam to mám ráda,jelikož tam panuje magická atmosféra,“ přidala další možnosti náhodného setkání s hobby sportovci Nováková.

„Pokud jsem v Karlových Varech, tak často běhám po lázeňských lesích, ať už kolem Linhartu, Abergu, Diany či Goethovy vyhlídky,“ uvedla další místa, kde polyká tréninkové dávky, Nováková.

Na Božím Daru se však mohou potkat sportovní amatéři i s olympionikem a trenérem polské reprezentace, božídarským rodákem Lukášem Bauerem, pokud si však neplní své trenérské povinnosti u reprezentačního týmu či neabsolvuje závody se svým týmem eD system Bauer Team v rámci Visma Ski Classics. O kousek dál v Nejdku nebo ve Vysoké Peci pak brázdí bílou stopu další olympionik Milan Šperl.

„S dětmi jezdíme kolem Vysoké Pece, Jelení, Chaloupek či Severní louky nad Nejdkem, případně občas pak v Perninku, Abertamech nebo v Horní Blatné,“ vysvětluje Šperl, který své bohaté zkušenosti předává dětem, když je trenérem TJ Radon Vysoká Pec.

Dalším úspěšným sportovcem, kterého při troše štěstí mohou hobbíci potkat, je ostřílený triatlonista a jeden z nejlepších českých xterráků Jan Kubíček. „Samozřejmě mě mohou sportovci potkat například v lázeňských lesích, dále pak v Krušných horách,“ naráží Kubíček na běh na lyžích či jízdu na MTB.

„Pokud to okolnosti dovolí, tak využívám i bazénové centrum v Karlových Varech nebo chodím plavat v neoprenu na Bílou vodu,“ upozorňuje Kubíček.

Naopak na letišti v Toužimi i během zimy řádí se svým strojem karlovarský pilot Petr Kopfstein, kterého však může sportující veřejnost potkat v zimě například i v Krušných horách v bílé stopě, popřípadě v létě na kole.

„Primárně mě mohou lidé potkat také v lázeňských lesích nebo v bazénovém centru nebo pak na Bílé vodě,“ odtajnil pilot Red Bull Air Race Petr Kopfstein svá místa, která využívá ke sportování. V posledních měsících přišel nově na chuť skialpinismu.

V obležení je mimo lázeňské lesy v Karlových Varechi atletický stadion v Tuhnicích, který využívají nejen nadějní atleti karlovarského Triatletu či SC Start Karlovy Vary, ale také extraligoví volejbalisté Karlovarska či extraligoví hokejisté karlovarské Energie. „Stadion využíváme především v letním období v rámci suché přípravy,“ říká manažer Karlovarska Ondřej Hudeček.