CSKA dál vede o bod

V 8. kole 2. národní hokejbalové ligy – severozápad zavítal celek CSKA Karlovy Vary do Horní Břízy a po velmi dobrém výkonu a vítězství 7:3 vybojoval plný počet bodů.

Karlovarští se ujali vedení ve 4. minutě, kdy v signalizované výhodě Vrbas pohodlně doklepl za Daňkova záda přihrávku Jana Friče. Navíc hned vzápětí zvýšil povedenou střelou Jakub Frič. V pohodě hrající hosté si vytvořili ještě několik šancí, ale domácí brankář odolal. Do konce třetiny se tak prosadili již jen domácí, když důrazný Picek uklidil za Rojkova záda poskakující odražený míček.

Kontaktní brankou povzbuzení domácí zahájili druhou třetinu náporem a Rojko v brance hostů musel likvidovat několik nebezpečných akcí domácích. Aktivita Horní Břízy ještě vzrostla v získané početní výhodě. V té se ale po ose Jakub Frič – Divíšek dostal míček až k rozběhnutému Kantnerovi, který střelou pod břevno nedal Daňkovi šanci. Domácí však přesilovku nakonec přece jen využili, když se s jejím koncem prosadil Linka. Dvoubrankové vedení vrátil Varům Divíšek, ale rozhodčí jeho branku pro údajné postavení v brankovišti neuznali. Radovat se tak hosté mohli až po chvíli, kdy Kantner přesnou ranou uklidil za Daňkova záda Divíškovu sraženou střelu.

Závěrečná třetina patřila převážně hostům, kteří svojí kombinací přehrávali domácí celek. Výsledkem byla souhra až do prázdné branky, na jejímž konci byl Sucharda. Další branku mohl přidat Kantner nebo Jakub Frič, ale ani jeden tváří v tvář Daňkovi neuspěl. Stejně si ale vedli také domácí střelci a CSKA tak bezpečně kontrolovalo svůj náskok. Pět minut před koncem se po dalším průniku Jakuba Friče dostal k dorážce Divíšek a zvýšil na 6:2. Vedení Varů ještě zvýšil střelou od modré Jan Frič a definitivně rozhodl o třech bodech pro hosty. Domácí Adam Procházka už jen v závěru korigoval na konečných 7:3.

V dalším kole nastoupí hráči CSKA v neděli 1. listopadu od 11.30 v Mostu proti místnímu Pentu C.

TJ ZKZ Horní Bříza – CSKA Karlovy Vary 3:7. Branky: 10. Picek, 20. Linka (Votava, Zacharda), 43. Procházka – 4. Vrbas (Frič Jan, Frič Jakub), 4. Frič Jakub (Sucharda, Reiser), 20. Kantner (Divíšek, Frič Jakub), 23. Kantner (Divíšek), 33. Sucharda (Šlár, Kantner), 41. Divíšek (Frič Jakub, Jelínek), 42. Frič Jan (Jelínek). Třetiny: 1:2, 1:2, 1:3. Střely: 41:44. Diváci: 48. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Váchal, Norek.

H. Bříza: Daněk – Sýkora, Hrdina, Krch, Procházka A. – Štumbauer, Kabát R., Procházka V., Smola, Linka, Votava, Markvart, Picek, Zacharda, J. Kabát.

CSKA: Rojko – Reiser, Šlár, Kemr, Divíšek – Vrbas, Jelínek, Frič Jan, Sucharda, Kantner, Frič Jakub.

1. SK HBC CSKA Karlovy Vary 8 6 0 0 0 2 56 : 23 18

2. HBC Concept team Most 8 5 1 0 0 2 27 : 22 17

3. TJ Snack Dobřany B 8 4 1 0 1 2 40 : 30 15

4. Plzeň – Litice 8 4 1 0 1 2 28 : 20 15

5. TJ ZKZ Horní Bříza 8 3 1 0 0 4 25 : 25 11

6. DDM Ústí nad Labem 8 2 1 0 0 5 30 : 44  8

7. HBC Pento Most C 8 2 0 0 1 5 27 : 43  7

8. SHK Louny 8 1 0 0 2 5 23 : 49  5

Proti Mostu rozhodla druhá třetina

Ve 3. kole Českého poháru se CSKA střetl ve středu s rezervním celkem extraligového Penta Most a v aktuální sezoně dosud neporaženého lídra 1. ligy vyřadil po vítězství 7:2.

Úvodní třetina přinesla vyrovnanou hru. Ani jeden celek nechtěl udělat chybu a pustit soupeře do vedení. V závěru třetiny se musel předvést domácí brankář Novák, který ve dvojnásobném oslabení čelil několika nebezpečným střelám hostů.

Ve druhé části se hrálo hlavně na polovině hostů a diváci se konečně dočkali i branek, když se ve 22. minutě hned dvakrát prosadili domácí útočníci. Nejprve otevřel skóre Jan Frič a za dvacet vteřin zvyšoval jeho bratr Jakub. Vstřelené branky přinesly do hry Varů klid a uvolnění a domácí hráči zcela ovládli hřiště. Výsledkem byl gól Jelínka. Do konce třetiny se prosadil ještě Jan Bauer, který stál na konci biliárové kombinace a skóroval do prakticky prázdné branky.

Ve druhé třetině Karlovy Vary svého soupeře k ničemu nepustily a přestřílely ho vysoko 18:3. Brankář Novák nemusel řešit vážnější střelu.

V závěrečné části sice hosté Šmídem brzy snížili na 4:1 pro CSKA, ale domácí odskočili zpět na rozdíl čtyř branek. Pohotovou střelou se prosadil podruhé Jan Frič. Také další branka domácích patřila do kategorie parádních. Ve vlastním oslabení si útočné duo Jakub Frič – Jan Bauer několikrát vyměnilo míček, vyšachovalo obranu hostů včetně brankáře a prvně jmenovaný již jen uklidil balonek za čáru. Hosté dokázali odpovědět již jen brankou Pohla. Na konečných 7:2 pro Karlovy Vary upravil obránce Horváth. CSKA tak zaslouženě zvítězilo a postoupilo do 4. kola Českého poháru, kde se utká s lepším z dvojice Snack Dobřany B – HBC Škoda Plzeň.

CSKA KV – Pento Most B 7:2. Branky: 22. Jan Frič (Šlár), 22. Frič Jakub (Jan Bauer, Horváth), 26. Jelínek (Horváth), 28. Jan Bauer (Šlár, Jan Frič), 34. Jan Frič (Jar. Bauer, Šlár), 38. Jakub Frič (Jan Bauer), 43. Horváth (Jakub Frič) – 32. Šmíd (Valenta, Poláček), 39. Pohl (Šmíd). Třetiny: 0:0, 4:0, 3:2. Střely: 43:30. Diváci: 29. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kokoška, Touš.

CSKA: Novák – Reiser, Šlár, Horváth, Kemr – Jelínek, Bauer Jar., Frič Jan, Polák, Bauer Jan, Frič Jakub, Divíšek, Kantner, Vrbas.

Pento B: Veselý – Pomahač, Zahradník, Valenta, Faltín – Poláček, Karpíšek, Pohl, Šmíd, Klobása, Lipert, Šimek.

PAVEL DIVÍŠEK